Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Melyik betétet tartját...

Lányok! Melyik betétet tartjátok a legkényelmesebbnek?

Figyelt kérdés
Én libres betétet hasznáok de szerintem kényelmetlen mert nagyon kemény.Amikor a betét csomagolásán az 5 cseppből átom csappp van beszínezve akkor az normál vagy erős vérzésre van ?Mer nekem suiban minden szünetben cserélnem el a3 cseppeset mert az megtelik . Az erős vérzésnek számít ?

#menstruáció #betét #erő vérzés
2014. okt. 31. 23:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nekem sosem volt gondom a mensivel, általában 5-6 napos volt elejétől fogva, jővő hónapban lesz 10 éve, hogy először megjött. :) Always Normal Plus betétet használtam mindig, ha csak más volt éppen elérhető, akkor mindig paráztam, mert az volt az érzésem, átázok folyton. És valóban rosszabbak szerintem, sokkal többször kellett cseréljem mint szoktam.


Amúgy meg könnyen lehet, hogy az elején hosszabbak a vérzéseid, rendszertelenebbül jönnek meg, a mennyiség sem mindig változik, s a fájdalmak is változóak. Nekem szerencsém volt, mert még sose kellett bevennem fájdalomcsillapítót. Ha nagyon levert, erőtlen voltam, akkor otthon ültem, ágyba bújtam, stb., s nagy ritkán ha zavaró a fájás, meleg vizes palack és elalvás segít rajtam.

2014. nov. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Engem borzasztóan meg tud viselni még most is, de valamit javult a helyzet. Az első néhány évben teljesen normális, ha hosszabb/ rövidebb, fájdalmasabb, esetleg durván sok vagy kevés a mennyisége, a szervezetnek össze kell hangolnia még a dolgokat, és ez van, akinek idő. Atlag Mensi 3-7 napig tart, első napokban több a vérzés, és általában kellemetlenebb is.

szerintem neked erős vérzéses van, ahogy előttrm is írták, használj sokcseppes betétet, Lehetőleg szárnyasat, ami védi a fehérnemű szegélyét is, azzal lehet, hogy kibírod minden második-harmadik szünetig is, de ennél ritkább cserét nem ajánlok, uis szagosodik, ráadásul ki kell tapasztalnod, h mennyi az elég. Én naturellát használok, a sokcseppeset az elején, a többit a végén.

a fájdalomra nagyon jó lehet a cseresznyemag párna, ha megmelegited, tartja a hőt tovább. És azzal elaludni a hasadon. Ha gyógyszert kell bevenni, akkor nospa a görcsökre, egyébként jó lehet az algoflex, Cataflam, algopyrin...én gyakran szedek be az első napon, máskülönben nem bírok létezni.

a langyos zuhanynál nincs jobb, hosszú évek tapasztalata! Ne legyen nagyon meleg, mert akkor több a vérzés, sr hideg, mert akkor a fájdalom nőhet-nem is esik jól, ezért langyos.

Ne ess kétségbe, sokat változhat még a mensid lefolyása, kérdezd meh édesanyád, neki milyen, szivesen is segíthet, meg hasonló lehet majd a te ciklusod az övéhez. Fel a fejjel!

2014. nov. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
OFFF: Utolsó vagyok, mobilról pötyögök, és néha nem helyesen...pedig tudhatnék úgy írni.
2014. nov. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Naturella vált be leginkább - tampont is azt használok.


Amúgy mit nyavalyogsz? Felesleges hiszti, amit csinálsz, helyette próbáld úgy felfogni, hogy enélkül babád sem lehetne, vagy ha nem lenne, akkor súlyos beteg lennél.


- nekem is fáj, sokszor két görcsoldó mellett is

- reggelente hányinger, gyengeség egész nap

- sokszor menni alig bírok a fájdalomtól

- barátom kb. meg sem csókolhat, mert olyankor annyira "irritál, szúr" a szakálla és minden gyengéd érintése is kellemetlen

- és még szexelni sem lehet, pedig őrülten kívánom :D


Mégsem nyavalygok, igyekszem másra terelni a gondoataim (zene, olvasás, sport), és ez segít is.

2014. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem mióta hormonzavarom volt, és 108 napig nem jött meg, azóta nagyon örülök a jó ciklusomnak. Annyit jelent, hogy nő vagy, és rendben van minden.
2014. nov. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az Alwayst az nekem bevált.Én nem a normált használom mert az nekem kevés:( sajnos.És nem pamut felületütt mert az nem nyeli el olyan hamar a nedvességet.
2014. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
12-es, ne haragudj meg, de szegény kérdező épp az első, nem is túl kellemes menstruációját éli meg. Igen, nem célszerű nyavalyogni, panaszkodni miatta, nem is illik, de ha őszinték akrunk lenni, igenis, kellemetlen egy dolog. Régen, a természeti népeknél voltak olyan népcsoportok, akik asszonyai elvonultak ilyenkor a közösségtől-egyrészt mert tisztátalanok, és Jujj, igen, ez sem helyes gondolkozás, viszont ilyenkor ténylegesen tudtak pihenni is, meg feltöltődni is, a szervezet felkészült a következő ciklusra, valahol ez lenne a rendje. Ma még igenis, össze kell szorítani a fogakat,és bírni, bírni, mert nem jössz ki belőle jól. Nekem bolt olyan gimis osztálytársam, akinek minden menstruáció első napján haza kellett lennie, mert olyan vacakul volt, nekem meg pl olyan sok volt a vérzésem, hogy mikor vérképemet megnézték, trafót akartak adni, meg többször voltam ájulásközelben, hánytam, ment a hasam, görcsöltem...és Emellett ellátták a munkámat, és látom is a mai napig. Tény, h nem célszerű nyavalyogni, különösen a Férfiak nem értik, sajna ez van
2014. nov. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen,az erős vérzésnek számít.4 vagy 5 cseppes betétet használj,az nem telik meg ilyen hamar.Nekem az Always vált be,abból is a műanyagos felületű,mert jó nedvszívó.
2014. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Én betétet használtam régen (11 évesen jött meg és 15 éves koromig betéteztem). Az Always nagyon bevált, szerintem nem véletlenül ez a vezető márka itthon :) Most 23 vagyok és 8 éve tampont használok, o.b.-t, sokkal kényelmesebb és jobb :)
2014. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!