Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat!...

Első nőgyógyászati vizsgálat! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most fogok elösször menni,kaptam időpontott,de nagyon félek,nem tudom hogyan megy egy ilyen,mit fognak csinálni.

Az sztkba lent bekell jelentkezni,mit kell mondani?



2014. nov. 19. 13:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Elmész ahhoz az orvoshoz, akihez az időpontot kaptad, és beadod az okmányokat, majd behívnak. Fog kérdezgetni, mindenről ( voltál e már valakivel együtt, milyen gyakori a szexuális életed, volt komolyabb betegséged, műtétek, stb), majd elmondja hogy mit is fog csinálni, hogy zajlik a vizsgálat. Kéri hogy alul vetkőzz le, feküdj fel egy félig döntött székbe, húzd fel a lábad, és megvizsgál. Hidd el, nem olyan nagyon rossz, mint amilyennek tűnik, gyorsan túl leszel rajta. Én is először nagyon féltem, de később semmi problémám nem volt a dologgal. 25L
2014. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Tudom kell a taj kártya,személy ig. és lakcímkártya.

És akkor el kell mondanom mindent,és azt hogy mikor volt utoljára menzeszem?

Köszönöm,de még mindig izgulok és félek hogy mi fog történni,meddig tart.

Nő dokim lesz,ennek örülök :)

2014. nov. 19. 13:39
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes, hogy női dokihoz mentél, sokkal elviselhetőbb. Próbálj ne izgulni és gondolj arra, hogy ő is jár nőgyógyászhoz ugyanúgy mint te.
2014. nov. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Ne izgulj, túl leszel rajta. Van valami bajod, vagy csak ellenőrzésre mész?
2014. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen csak is nőhöz megyek,nincs semmi bajom a férfi orvosokkal,de ha már megyek akkor nőhöz.

Persze de nem tudok másra gondolni,csak arra hogy mi lesz ott stb...

Csak vizsgálatra megyek.

Barátnőmmel megyek,ő viszont terhesség gyanúja miatt.

2014. nov. 19. 16:07
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Nagyon jó, hogy elsőre nő nemű nőgyógyászhoz mész.


Sok nő a nőgyógyászati vizsgálatot valami horrorként éli meg, pedig nem az.


Az egész egy beszélgetéssel kezdődik, amikor megismerkedtek, elmondod miért kerested fel, azt is, ha szűz vagy (bár ezt valószínű meg is kérdezi majd!) illetve azt mindenképpen, hogy ez az első alkalmad, és félsz. Ha ezt a 2-t tudatosítod benne, még türelmesebb, óvatosabb, figyelmesebb lesz. Ennek a beszélgetésnek a keretében el fogja mondani, hogy mit fog csinálni, arra miért van szükség, mit vár (mit szűr ki vele, kb. milyen eredményt vár) a vizsgálattól, abban Te hogyan tudsz közreműködni, és hogy az Neked milyen érzés lesz. Megkérdezi majd, hogy van-e kérdésed. Ha van, azt ne szégyelld feltenni, vagy ha olyan kérdésed van, amiről nem beszélt, azt is.


Ha mindent értesz, akkor meg fog kérni, hogy menj az öltöző részre, és vetkőzz le alulról.


Ha ez megtörtént, akkor fel kell feküdnöd (inkább félig ülő helyzet az) egy speciális vizsgálóasztalra (szék inkább), aminek 2 lábtartója van. Abba kell beletenned, vagy arra a lábaidat. Ezáltal a vizsgálathoz szükséges testhelyzetbe kerülsz. Alapból ha nem félsz rájössz, hogy tulajdonképpen egy kényelmes pozícióban vagy. A fenekeddel a lehető legjobban le kell csúsznod, de ebben az orvos, vagy az asszisztensnő segítségedre lesz. Először azt érzed, hogy leesel, de nem fogsz, ne félj.


Utána az orvos megnézi a külső nemi szerveidet, hogy lát-e valamilyen eltérést. Utána arra fog kérni, hogy lazíts. Ez általában akkor megy, ha félre tudod tenni a félelmedet, és tudatosan lazítasz. Ha ez megvan, egy speculum nevű eszközzel, (amit a népnyelv az alakja miatt "kacsa" névre keresztelt), fel fog tárni. Azaz csukott állapotban feltolja a hüvelyedbe, és ott finoman szétnyitja. A szétnyitáskor az összefekvő hüvelyfalakat választja el egymástól, ezáltal betekinthetővé, vizsgálhatóvá válnak a belső nemi szervek. Kolposzkópos vizsgálatot, illetve tenyésztést, kenetvételt fog csinálni, majd kiveszi az eszközt. Ez a része a vizsgálatnak tulajdonképpen észrevétlenül zajlik, semmit nem érzel belőle. A nyitott speculum jelenléte picit feszülős érzés lehet, de semmiképpen nem a fájdalom kategória.


Ezután a speculumot ugye eltávolította, és folytatja a vizsgálatot. Itt dönthet úgy, hogy UH vizsgálatot végez. Annak 2 fajtája van. Az egyik egy sima hasi UH, amikor egy vizsgálófejre zselét ken, és azt a hasadon húzogatva megvizsgál. Viszont ezt a fajtát általában előrehaladott terhességben használják, de gondoltam leírom ezt is. A másik fajta UH a transvaginális, azaz hüvelyi UH. Ennél a vizsgálófej jóval kisebb, de nagyon jó felbontású képet ad a belső nemi szervek működéséről, és állapotáról. A vizsgálat úgy zajlik, hogy ugyancsak lazítanod kell, és ezt a vizsgálófejet feltolja a hüvelyedbe. Ott egy picit mozgatja, forgatja (nem fáj, esetleg picit kellemetlen, de még az sem törvényszerű), majd kiveszi.


Ezután következik az ún. bimanuális, azaz 2 kézzel történő belső vizsgálat. Ez már az utolsó előtti vizsgálat. Ennél a vizsgálatnál az orvos ismét arra kér, hogy próbálj lazítani. Ha ez sikerül, akkor egyik kezének mutató és középső ujját finoman feltolja a hüvelyedbe, a másik kezével pedig szintén óvatosan végigtapogatja az alhasadat. A vizsgálat különlegessége (ezt valószínűleg majd mondja is), hogy ennél a vizsgálatnál a 2 keze között tartja a méhedet. Érdekes a tudat, de nem fáj maga a szituáció. Vizsgálat után finoman kihúzza az ujjait, és lesegít a székből.


Azt fogja kérni, hogy menj vissza az öltözőbe, és alulról öltözz fel, felülről pedig vetkőzz le.


Az orvosok előszeretettel elhagyják ezt a részt, de valójában a nőgyógyászati vizsgálat része. Mégpedig a mellvizsgálat. Ekkor először messziről ránéz, hogy van-e valami szemmel látható elváltozás, majd először normál állásban, majd csípőre tett kézzel (mármint a te kezed legyen normál és csípőre tett) is finoman áttapintja mind a 2 melledet, és a hónaljárkokat is. Ha ezzel kész van, elküld, hogy öltözz fel.


Miután felöltöztél, ismét egy beszélgetés következik. Itt elmondja majd mit tapasztalt, mit javasol, ír gyógyszert, beutalót, ha szükséges.

Te is felteheted az esetlegesen a vizsgálat alatt felmerülő kérdéseidet, és kérhetsz gyógyszert, fogamzásgátlót, tanácsot is.


Ennyi!


+ INFÓK!


Fent írtam, hogy feltétlenül jelezd felé, hogy szűz vagy, ha ez a helyzet. Ugyanis akkor kisebb méretű speculumot választ a feltáráshoz, illetve a bimanuális vizsgálatot 2 ujj helyett 1 ujját a hüvelybe vezetve végzi el. (Régen a szüzeket végbélen keresztül vizsgálták, de ezt ma már nem alkalmazzák, vagy csak a régi generációból még praktizálók).


Sokan azt tanácsolják, menj szoknyában. Ennek semmi jelentősége.


Sokan tipródnak, hogy kell, vagy nem kell szőrteleníteni. Ez ízlés dolga. A nőgyógyásznak mind1.


Sok nő a feltárás, kenetvétel, hüvelyi UH és a belső hüvelyi vizsgálat alatt valamiért (valószínű a kényelmetlen szituáció miatt) kinéz magának egy pontot, és azt szugerálja. Az én nőgyógyászom mindig azt kéri, hogy nézzek a szemébe, keressem vele a szekontaktust, mert Ő abból (is) látja, hogy én hogyan reagálok az adott vizsgálati helyzetre. Persze a test nyilván jelez, de jobb, ha a szemedet is látja. Sok nőgyógyász ezek alatt a vizsgálatok alatt beszélgetést kezdeményez, pont a feszültségoldás miatt. Érdemes tartani a "hullámmal", azaz elfogadni a segítségét.


Remélem tudtam egy picit segíteni. :-)


Sok szerencsét, és ne félj, nincs mitől!

2014. nov. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Huh köszönöm,egy picit megnyugodtam,de mostmár izgulok is.

Kicsit ilyesztőnek hangzik az egész és hány perces lesz ez a folyamat?

Biztos izgulni fogok ott is,de nem lesz vészes utána.

Csak most vagyok ideges és feszült,mivel szégyenlő is vagyok,nagyon még egy nő elött se tudok levetkőzni.

Köszönöm hogy részletesen leírtad mit várhatok ettől.

2014. nov. 19. 18:40
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Tekintve, hogy TB-s vizsgálatra mész, szerintem beszélgetéssel együtt nem lesz több 15 percnél, amiből kb. max. 5 perc a vizsgálat. Csak leírva hosszú, a valóságban gyors egymás utánban mennek a dolgok, és annyira természetes az egész, hogy észre sem veszed.


Azt nem mondom, hogy ne izgulj. Életed első nőgyógyászati vizsgálata előtt mindenképpen izgulni fogsz. Azt viszont mondom, hogy ha most félsz, az természetes, úgysem hiszed el, hogy nem kell. Kifelé meg azt nem fogod érteni, hogy min izgultál előtte. :-)

2014. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Ja, azt kihagytam, hogy a 6-os voltam, meg most a 8-as is. :-)
2014. nov. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hát igen valahogy én is ezt fogom érezni,ha kimegyek onnan,hogy miért is féltem és izgultam ennyire.

de nagyon köszönöm neked a segítséget.

2014. nov. 19. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!