Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy vegyem rá anyukámat a...

Hogy vegyem rá anyukámat a HPV elleni szűrésvizsgálatra?

Figyelt kérdés

Anyukám 50 éven felüli és már évek óta nem járt nőgyógyásznál. Én minden évben elmegyek illetve ha bármi bajom van azonnal megyek orvoshoz. HPV ellen be lettem oltva minden évben csináltatok rákszűrést. Anyukám viszont hajthatatlan és hallani sem akar arról, hogy ő elmegy a szűrésre...azt mondta hagyjam őt békén.

Pedig én aggódom érte és szeretném ha elmenne. Pont ma volt a tv-ben ebben az új értelmes műsorban a Dr. Tóth-ban a HPV-ről szó és borzalmas tényeket közöltek és őt ez sem hatotta meg sőt ki is ment a szobából csak azért, hogy ne is hallja. Nem értem a viselkedését. Szerintetek, hogy tudnám rávenni a vizsgálatra?

21/L


2014. nov. 20. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Felnőtt ember, azt csinál, amit akar, sajnos. Hagyd békén.
2014. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos én ezt nem így látom.
2014. nov. 20. 20:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Megkérdezted már, hogy miért nem akar elmenni?

Az okot kellene először megtudni.


Amúgy szomorú, hogy ilyen buta emberek vannak. Nyilván senkinek nem a kedvenc időtöltése a nőgyógyásznál terpeszteni, de jobb a bajt megelőzni.


Esetleg vedd meg neki annak az újságíró hölgynek a könyvét, aki nemrég hunyt el méhnyakrákban 33 (!!!!!) évesen.


[link]

2014. nov. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem is fáj és kb 5 perces vizsgálat.

Nem értem...de majd kiderítem az okát.

Köszi a könyvajánlást ha nem is neki de magamnak megveszem mert érdekel.

2014. nov. 20. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:

kérdezd meg, miért ellenáll ennyire.

én elmondanám neki, h mennyire szeretem, mennyire aggódom érte és nem szeretném elveszíteni egy ilyen bagatell fszság miatt, ami simán megelőzhető lenne.

2014. nov. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Próbálok majd rá hatni és tesómnak is fogom majd mondani, hogy beszéljen vele.
2014. nov. 20. 21:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy nagyon szégyeli magát?

Női orvost próbáljatok keresni, hátha elviselhetőbb számára.

2014. nov. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy te nem így látod, de én biztosan hlyét kapnék, ha a lányom mindenáron bele akarna szólni az életembe, meg folyton a szűrővizsgálattal jönne - bármilyen jó szándékkal teszi is.


Amúgy, lehet már rákos, azért reagál így.

2014. nov. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát 8. azért ez nem volt kedves tőled már ne is haragudj. Ellenségemnek se mondanék ilyet amit te írtál.
2014. nov. 23. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!