Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van az, hogy a tini...

Miért van az, hogy a tini lányok az anyjuk helyett itt informálodnak a menstruacióról?

Figyelt kérdés
Akiket nem az anyjuk nevel azt megertem. De a többség miért nem meri megkérdezni az anyukáját? Mikor én voltam tini simán megkérdeztem mindent, és érdekes, nem harapot ketté senki!

2014. dec. 12. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindenki van megáldva normális szülőkkel.
2014. dec. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű: mert szégyellik. Szép, hogy neked ilyen kapcsolatod van édesanyjáddal, de sajnos sokan vannak, akiknél nem alakult ki olyan bensőséges kapcsolat, hogy ebből nyílt beszélgetés váljék. Én is szégyeltem a dolgot sokáig, anyukámnak pedig magától nem jutott eszébe többféle (pl éjszakai) betétet venni, nekem pénzem nem volt erre , így nagyjából 2 éven át egy köteg pzs-vel aludtam éjszaka. Azért, mondom még egyszer, mert nekem ez borzasztóan kellemetlen volt, nem attól féltem, hogy leharapja a fejem, hanem ahogy az ember nyilvános helyen sem kezdi a nemi szervén található kiütéseket megbeszélni akárkivel, mert olyan kellemetlen a téma, úgy ez nekem is frusztrációt okozott. Van ilyen.
2014. dec. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is kényelmetlennek éreztem anyukámmal ilyesmiről beszélni, és igazából a mai napig nem vitatok meg vele ilyeneket. Az első menzeszkor persze szóltam neki, kénytelen voltam, de utána csak nagyon ritkán merült fel a téma. Tampont is először magamnak vettem úgy, hogy nem tudott róla. Ő nekem sosem beszélt a saját menzeszéről, vagy bármi intim témáról, talán ezért nem éreztem soha normálisnak azt, ha ilyesmiről csevegünk...

19/L

2014. dec. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez nagyon elkeserítő!

Sajnos annyira nem jó a kapcsolatunk, nem vagyunk kebelbarátok, de ha van valami bajom először tőle kérek tanácsot a mai napig.


Természetesen nekem sem ez volt a napi boldog óra témája, de oda álltam anyukám elé és egyszerűen kérdeztem. Nem is nagyon tehettem mást, mert nekem eleinte olyan erős volt az egész, hogy voltak alkalmak amikor az iskolába sem jutottam el, és vissza kellett félúton fordulnom. Ilyenkor nem volt más választásom, mint tanácsot kérni, hogy ő mit és hogyan csinált.

Elmondta, hogy ő mit és hogyan használt, mit csinált, mik voltak a türkjei, azt is elmondta, hogy sose szerette a tampont, mert bár kipróbálta nem volt neki kényelmes, nem tiltott tőle, vagy ilyesmi, csak elmondta a tapasztalatait. Persze így én sokáig nem mertem azt használni, de csak azért mert féltem tőle.


Szóval nagyon furának tartom ezt a dolgot, hiszen mégiscsak az anyám.... :( Azért is van, hogy segítsen, tanácsot adjon, és támogasson, ne kelljen idegenekkel megbeszélni a bajokat. Nagyon rossz kapcsolatnak kell lennie a gyerek és szülő között, ha ez nem teljesül. Vagy csak én vagyok ennyire naiv? :( Nemsokára anya leszek, és lehet a hormonok miatt is, de valahogy felmerülnek bennem ezek a kérdések. Szerintetek ez így rossz?

2014. dec. 13. 15:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért van az, hogy ennek az oldalnak az a neve, ami...?

Miért pont az a szlogen, ami...?

Gondolkozzunk, emberek!

2014. dec. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Látom nem érted a lényeget...
2014. dec. 13. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézd, nagyon sok minden miatt lehet az, hogy a lányok ezt nem beszélik meg az édesanyjukkal. Egyrészről lehet, hogy nem volt ez a téma rendesen, vagy egyáltalán átbeszélve. Miért fordulnál egy olyanhoz segítségért, aki sosem beszélt neked erről? Speciel én sem emlékszem arra, hogy anyukám valaha is leültetett volna és elmagyarázta volna mi ez. Gőzöm sincs neki mikor jött meg, vagy mikor vesztette el, nem beszélt róla. A szex, a menstruáció, az orgazmus szavak nekem mind suliból származnak, elsősorban persze barátoktól... Aztán arról se feledkezzünk meg, hogy ez az egész dolog úgy van beállítva, mintha szégyenkezni kéne miatta. Én, és a legtöbb barátnőm is (nem vagyunk már tinik) szívesebben vesszük az intim dolgainkat mondjuk egy DM-ben, mint Tescoban, mert előbbiben kevesebb férfi van. Ez az indok. Kellemetlen érzés fog el, ha egy nagy áruházban boldog boldogtalan szeme láttára kell ezeket a dolgokat beszereznem. És még egyszer írom, még csak nem is a 13 éves kategória vagyok. Egyszerűen erre nevelt a társadalom, erre nevelt anyukám. Nem érzem ettől függetlenül azt, hogy bármi rosszabb lenne az életemben, vagy bármi hiányozna. Nem anyukám a legjobb barátnőm, de soha nem is értettem, hogy egyesek szerint miért KELL annak lennie...
2014. dec. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem kell annak lennie, én is mindig furcsálltam, ha valaki úgy beszél az anyjáról, hogy a legjobb barátnő.

Végül is, nem a szülő-gyermek kapcsolat a hibás, hanem a társadalom úgynevezett "tabu"-ja. Hiszen ahogy te is írtad azért nem beszélgetnek erről, mert a társadalom szerint nem illő, és szégyellni való.

Nekem valahogy teljesen más a világnézetem ezek szerint, hiszen én gond nélkül vásárolok a tesco-ban is ilyen termékeket. Nem zavartatom magam, hogy meglátnak, vagy, hogy női eladót keressek. Sőt, a párommal is első pillanattól megbeszéltük, hogy most épp miért nem lehet a sex, vagy mire van szükségem, és a hozzá való eszközöket sem rejtegetem a fürdőszobában előle. Ez az élet velejárója, természetes dolog, mindenki tud róla.

Ami a legfurább, hogy barátok, vagy idegenekkel szemben tabunak tekintjük az egész dolgot, és mégis ez folyik a csapból is. Mármint nincs olyan tv vagy akármilyen média, amiben nem az intim higiéniás termékeket reklámoznák orrba-szájba. Ennek a tabunak egyszerűen már nincs értelme.

Lehet nekem sokat segített, hogy anyuék és a család nem csinált akkora problémát ebből a témából. Szerintem nálunk nem volt olyan tabu ez az egész dolog. Simán kibeszélték előttünk gyerekek előtt a szexuális témákat, vagy elmondtak egy két 18-as karikás viccet is. Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem, hogy meglehetősen szerencsés vagyok ezzel a témával kapcsolatban, hiszen, ha belegondolok nekem nem okoz problémát egy doboz tampon megvásárlása sem.

2014. dec. 14. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!