Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már 6honapja nem menstruálok....

Dóri_99 kérdése:

Már 6honapja nem menstruálok. Lehet valami komoly dolog?

Figyelt kérdés
Nyáron másfél hónap alatt fogytam 11kilot. Sulikor visza szedtem 4kg (durván negativ visszajelzések).plusz kilokal nem birtam lelkileg megbirkózni (megint nem éreztem magam jól a bőrömben) Bulimiás lettem. Hashajtóztam.. De már 2honapja kijöttem belőle. De most erősen hullik a hajam meg ügye agusztus óta nemm volt semmi mensstruácio. De még nem mondtram el senkinek ezt az időszakot. Elsőbb ti mit gondoltok? Ezek miadt hillhatma hajam meg minden?
2014. dec. 15. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
GYERMEKET VÁRSZ
2014. dec. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A bulimia miatt lehet a hajhullás és a menstruáció kimaradása is. Ha megszabadulsz az evészavarodtól, akkor ezek is rendbe fognak jönni (idővel,nem azonnal).
2014. dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A hirtelen fogyás, (akár szándékos, akár betegség következménye) a szervezet elégtelen tápanyagellátása mind-mind oda vezetnek, hogy a szervezeted úgymond "tartalék üzemmódra" vált. Ez azt jelenti, hogy a testedbe bevitt igen kevés tápanyagot csak a legszükségesebbekre használja fel, arra, hogy életben maradj. Ilyenek az immunrendszer működése, a vérképzés, a kiválasztás. Ami nem létszükséglet, (haj és körmök növesztése) arra nem fordít időt és energiát. (Mert ugye nincs is miből!)

A menstruációd is azért maradt el, mert a méh nyálkahártyáját arra tervezték, hogy egy új életet neveljen milliónyi tápanyagból. Ha ez nincs meg, a gyerek sérült, növekedési rendellenességű vagy alacsony súlyú lenne, ezért a természet ilyenkor nagyon bölcsen inkább nem növeszt nyálkahártyát, megelőzi ezeket a dolgokat.

Azt javaslom, nézz utána az egészséges táplálkozásnak, és kezdj el tudatosan sokféle tápanyagot bevinni a szervezetedbe. Ha feltelsz a vitaminokkal, nyomelemekkel, (a zsírtól sem szabad félned, bizonyos dolgokat csak azzal vihetsz be, és kell egy bizonyos biztonsági tartalék is betegségek esetére) akkor rendbe fogsz szép lassan jönni. Megáll a hajhullásod (kb. három/négy hónap) és elkezdődik újra a menstruációd.

Remélem segítettem.

2014. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen köszönöm ! Igen segítettél meg valamilyen szinten meg is nyugodtam :)
2014. dec. 16. 06:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, de számíts arra is, hogy nem feltétlen fog visszajönni, a helyedben azonnal elmennék egy nődokihoz, aki elküld hormonvizsgálatra.

Aztán, lehet, durva gyógyszeres kezelés lesz a vége.


Ügyes kislány.

2014. dec. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!