Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruálás közben nagyon...

Menstruálás közben nagyon vérzek. Ez normális? 13/L

Figyelt kérdés
Augusztusban jött meg először, utána sokáig kimaradt... Mióta rendszeresebbé vált nagyon nagy menyiségben jön. Már vagy 5 bugyit ki kellett dobnom, mert totál átázott az egészségügyi betét 1-2 óra alatt. Ráadásul tornaórán a tanár nem ad felmentést, még szülői kérelemre sem, így a mozgástól tovább erősödik. Mit lehet tenni? Egyáltalán normális ez?

2015. jan. 12. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális! Én nagyon tudom ajánlani az OB Mini-t mert elég jól szív.! :)
2015. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi... De nem korai még a tampon?
2015. jan. 12. 19:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Normális, nekem is olyan volt ennyi idősen 20 perces iskolába történő séta végén haza kellett mennem a suli előtt megfordulva, mert átáztam.

A tesitanárod egy nagy paraszt, szólj az igazgatónak.

A bugyikat nem kell kidobni, áztasd be hideg vízbe és kicsit dörzsöld meg, majd dobd be a mosógépbe, nekem szépen kijött mindig.

Esetleg probáld ki a tampont, nem kell tőle félni, és megváltás lesz, ha használod, én évekig ódzkodtam tőle, aztán összeszedtem a bátorságomat, és utána teljesen megváltozott az életem.

2015. jan. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek!

A tampont akár az első alkalomtól használhatod, a mérete pedig függ, hogy milyen erős a vérzés. Először kezd a minivel, tegyél be mellé egy betétet is, ha netalán átáznál addig segít a betét, ha már kitapasztaltad a használatát már nem kell a plusz védelem.

3-as voltam.

2015. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A tesitanárnak, ha van felmentésed, akkor azt közetelező elfogadnia.

Amúgy használj tampont, először minit, de közben betétet is! Ha így sem lesz jó, akkor majd növelheted a tampont.

Nekem is nagyon erős a vérzésem, csomószor átáztam a kezdetekben. Mostmár a legnagyobb tampont plusz betétet használok:/ szóval normális, nekünk ez jutott...

2015. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Irass a szüleiddel felmentést -

Olyan nincs, hogy nem fogadja el

2015. jan. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szedj cinket, a mensi előtti 3-4 napban és a mensi alatt, napi 30 mg-ot 2-3 felé elosztva. Ez pl. nagyon jó, mert szerves cink van benne: [link]
2015. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem korai! A minit nyugodtan hasznalhatod! Az elejen nem lesz kellemes,de utana mar megszokod! ;)

1 vagyok! ;)

2015. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!