Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik az esélyei egy betegnek...

Mik az esélyei egy betegnek ha Májzsugorral fekszik 2 hete a kórházban?

Figyelt kérdés
Már nagyon sárga volt, 400 körül volt a bilorubin szintje, most 200 körüli...Elkezdtek neki infúziót adni, meg a Mepa Herz nevű granulátumot, de semmi egyéb...ja meg nyomják nyugatóval és vizhajtóval, de nem tud már lábra állni sem mióta bekerült, mert egyre vizesebb és gyengébb a lába, ...EZ MI??? És a hasa egyre nagyobb...szval számomra nem javul hanem látszólag egyre rosszabbul van... Mit tegyek? Valakinek van legalább jó tapasztalata is a kórházakkal, mert én már egyre kevésbé bízom meg bennük, hiába jó belgyógyász állítólag az osztályvezető...már egyre jobban félek, még nem olyan idős hogy meg kelljen halnia. Volt valaki aki felépült ? Mivel? Hogyan? Írjatok!! Ha csodát tudtok azt is elhiszem!
2010. febr. 9. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Menjél a googlira: írd be májzsugorodás, mindent megtudsz erről a betegségről, és hogy mi várható!
2010. febr. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
A csodákba ne higyj, hallgass az orvosokra. Ők tudják ezt a legjobban hidd el, sokat tanultak hogy ott lehessenek. Ők úgyis megtesznek mindent a tudásuknak megfelelően. Te inkább lelkileg nyújts támaszt, mert a psziché nagyon erős tud lenni és segít a gyógyulásban.
2010. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2 ágyas szobában van és sokszor nincs mellette senki, akkor legalább beszélgetne valakivel, igy is mi minden látogatási időben ott vagyunk végig. Ez segít tudom,de nem értem hogy miért nem engednek többet vele lennem, akár egész nap! Az a baj hogy nagyon erős gyógyszert kap amitől néha félrebeszél. A doki mondta hogy egy kicsit megsürgetjük a folyamatot...egy para vagyok...melyik folyamatot sürgeti ha félrebeszél tőle??? Csak azt nem értem milyen gyógyszert nyomnak mikor a mája alig ürít ...csak kering benne egyre több vacak, talán ez megy az agyára is. Ma beszélünk vele, mert 2 hete semmi konkrét, csak annyit mondott 30 % ban működik a mája.
2010. febr. 12. 08:17
 4/8 anonim válasza:
bízz az orvosokban és reménykedj h fel épül am ki van kórházban?
2010. febr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt egy jó cikk ezzel kapcsolatban:

[link]


Mint olvashatod, jók az esélyek. Az erős gyógyszerekkel most valószínűleg a mérgeket távolítják el a szervezetéből, mert a máj jelenleg alig funkcionál.

2010. febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A doki hazaengedi 2 nap múlva, azt mondja amit tudott megtett, de zavaros a tudata, és nem jó a vérképe, szval itt most ennyit tudott. Kapott mega sok infúziót. Nootropilt, meg Rindexet, aztán katéterezték, meg felírt neki hangulatjavítót, merthogy depressziós -hja ebben a kórházban én is az lennék- és ennyi.Szóval most vihetjük haza ápolgatni merthogy járni csak segitséggel bir, és a mája alig funkciónál. Most jöhet az alternativ gyógyászat vagy mi? Van aki egy kicsit életképes lesz még ilyen állapotból? Én most adom neki az Aloe Vera

gel-t azóta legalább elkezdett enni, van étvágya. Bízok benne. Mást nem tudok.

2010. febr. 19. 09:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia,mi a helyzet?Jobban van ???
2010. márc. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia egy másik kérdéshez már ki is írtam ide is bemásolom....és köszönöm érdeklődésedet!

Hazaengedték de nem mondták mik az esélyei valóban, csak annyit hogy nem jól reagált a kezelésre...meg hogy meglátják változik e otthon valami, ebből nem sejtettük hogy csak 3 napja van.(Az intenzives orvos a zárójelentésből látta hogy szinte összeomlott a szervezete a sok infúzió és méregtelenítő hirtelen dózisára...nem birta már ezt a tempót...)

Lábra állni egy hét "kezelés" után nem tudott,így otthon én kentem és bioptronoztam a felvekvését- amit a kórházi pelenkázásnak köszönhetünk- és ráültettük bilire szinte óránként mert ingere volt, de nem tudott már vizeletet vagy székletet elválasztani csak alvadt vér jött...

Sokat aludt, keveset reagált már érzelmileg...fájlalta a hasát,aztán 25-én éjjel már semmit nem aludtunk mert fájt nagyon a hasa és így bevittük reggel a mentővel, májkóma tüneteit jelentettem, ami stimmelt, és azonnal lélegeztetőre tették, illetve az örzőben figyelték reagál e a vérnyomása a keringetésre, de semmi ...délután már mondta a dokinő hogy menjünk haza nyugodtan mert haldoklik és ez talán egész éjjel eltarthat.Már délelőtt óta nem volt agyműkődés...aztán másnap hajnalban meghalt.Ő akarta is ezt már, és én is azt éreztem hogy ez már nem méltó élet ami várt volna rá....Ha nem vittük volna kórházba akkor is meghal talán még lassabban is, de legalább nem érzi magát ennyire kiszolgáltatva.A kórházban még mindig azt hiszik hogy az alkoholisták gyenge emberek, de ez is egy lelki folyamat következménye mint minden más betegség.És aki nagyon benne van, nem biztos hogy elég erős a döntésre, a változásra. .Anyukánk is így járt.. ..Elengedtük, és eltemettük.

2010. ápr. 3. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!