Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen menstruáció...

Rendszertelen menstruáció lehetséges?

Figyelt kérdés

Nem rég jött meg a menzeszem múlt hónapba,

de ebben a hónapban nem jött meg.Ez azért lehet mert még nem rég jött meg és lehet hogy rendszertelen?

Illetve nemi kapcsolaton kivül lehet teherbe esni?

Nem fekütdtem le senkivel

13/L



#menzesz #rendszertelem
2015. jan. 29. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez teljesen normális, az első két évben akár zsinórban több hónap is kimaradhat, úgyhogy ezzel nincs gond. legyél mindig felkészülve rá!

Nemi kapcsolaton kívül kizárt, hogy teherbe ess, ettől nem kell félned.

2015. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Áhh köszi.Egy picit kezdtem félni,hogy valami baj van.De utánna is olvastam,hogy tinédzserkorban ez normális.Ha ez tovább megy akkor kell aggódni?
2015. jan. 29. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Első két évben nem kell aggódnod, még talán tovább is tarthat, hogy beálljon, egyénfüggő. Nekem az első után 5 hónapig nem jött meg :) Most vagy 13, mondjuk ha 16 évesen is baj van vele, akkor beszélj egy dokival, aki elmondja, mi a helyzet. Csúnya vizsgálatoktól nem kell tartanod.

Addig is írd egy naptárba, hogy mikor, hány napra jött meg és milyen erős volt, így egy idő után látni fogod rajta, hogyan lesz egyre szabályosabb :)

2015. jan. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, kell idő a szervezetednek, hogy beálljon a szabályos ciklusod. Van, akinél ez 1-2 évbe is beletelik.


"Illetve nemi kapcsolaton kivül lehet teherbe esni?"


Igen, de csak orvosi segítséggel, pl. lombikbébi programmal, így neked emiatt nincsen izgulnivalód.

2015. jan. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj még nem alakult ki a rendszer. Teherbe esni nemi kapcsolat nélkül nem lehet, legfeljebb megfertőződni pl. uszodában.
2015. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!