Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az antibiotikumtól lehet?

Az antibiotikumtól lehet?

Figyelt kérdés

7 napig kellett antibiotikumot szednem es az 5.napon vettem észre, hogy ismét hüvelygombám van, immár másodszorra. Az elsőnél is valószínűleg, hogy az antibiotikumtól volt, mert most visszagondoltam és akkor is azt szedtem :/

Akkor sem mentem orvoshoz, mert a Canesten Combitol 3 nap alatt elmúlt.

Most is ezt vegyem vagy a Multi-Gyn FloraPlus hüvelygél jobb?? és azt a gélt hogyan használjam, mivel menstruálni fogok vasárnaptól?:s

köszönöm a válaszokat előre is! :)

16/lány



2015. febr. 6. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképp vissza kell állítani a hüvely flórát, de előtte fertőtleníts, Canestennel pl, és utána használd a másikat,amit írtál.
2015. febr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a Normaflore is megteszi :)
2015. febr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is mindig ezt élem át. Évek óta nem szedek antibiot. Akkor venném be ha tényleg kellene, minden hülyeségre nem. (mint ahogy felírják minden szarra)

Nagyon erős hüvelygombát (meg nekem sok mást is ) okozott. Javaslom a canesten combit, hogyha az sem segít akkor 2 napig jódos irrigálást, utána 4-5 napig sima tejsavas irrigálást. ha ez sem segít akkor irány a doki újra, és hátha tud más módszert :)

2015. febr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én dokihoz mentem vele, szerintem pont azért nem érdemes ilyen vény nélküli izékkel varázsolni házilag, mert ezek csak időlegesen elnyomják a problémát. A doki adott szájon át szedős gyógyszert ÉS spéci krémet is, ez évekkel ezelőtt volt, szintén antibiotikumos kezelésnél. Azóta is szedtem már gyógyszert, de nem jött ki újra.
2015. febr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válászakot :)

ma megjött és akkor most mit használhatok?? segítsetek légyszi :s

2015. febr. 7. 11:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Várd meg a végét a Canesten combival, de normaflort szedheted addig is.

A fene egye meg ezeket a nemtörődöm orvosokat, akik nem szólnak az antibiotikum ilyen szinte szokásos mellékhatásáról!!

Vagy a kollegára gondolnak, had fizessünk nekik a nőgyógyászati vizsgálatért!

2015. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!