Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálatom...

AbigélKiss kérdése:

Első nőgyógyászati vizsgálatomra mennék és nagyon félek. Sajnos a menstruációmmal vannak problémák. Tudnátok segíteni? 18/L (a többit lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves vagyok és lassan két éve kéne menstruálnom. Sajnos valami van a hormonjaimmal, ugyanis tavaly télen minden egyes hónapban megjött (novembertől egészen márciusig) de utána semmi majd megint megjött utána megint kihagyás és ez így ment egészen idáig (tehát nagyon kaotikus). Azzal nyugtattam magam, hogy majd be fog állni, de csak nem történt meg így elmennék orvoshoz. Szerintetek fogamzásgátlót fog felírni (a dolognak nem fogok ellent mondani ugyanis több mint egy éve párkapcsolatban élek, védekezünk rendesen, de talán a tablettával és óvszerrel még nyugodtabb lennék). Vérvizsgálatra számíthatok? Esetleg volt valaki, aki hasonló helyzetben volt, mint én? Teljesen kétségbe vagyok esve! Azt biztos tudom, hogy nőhöz szeretnék menni és már meg is találtam az orvost de még nem kértem időpontot majd holnap. Kérlek segítsetek a válaszaitokkal.

2015. márc. 8. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
vérvétel és teljes hormonvizsgálat nélkül aligha írnának fel bármilyen gyógyszert. a fogamzásgátló meg nem jelent megoldást. csak elfedi a problémát.
2015. márc. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ilyen probléma esetén a fogamzásgátló a lehető legrosszabb megoldás, az még hagyján, hogy elfedi a tüneteket, de később komoly gondod is lehet ebből (meddőség)
2015. márc. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! :) Akkor fogamzásgátló tablettát nem fog felírni a panaszaimra? De akkor mivel tudja majd rendszeressé tenni a "havi bajomat"?
2015. márc. 8. 13:05
 4/12 anonim ***** válasza:

orvosa válogatja, hogy ki mit ír fel, de egyből fogamzásgátlóval próbálkozik, akkor keress másik orvost

egyébként szerintem érdemes felkeresni egy endokrinológust is, aki direkt az ilyen esetekkel foglalkozik

reméljük, hogy nincs semmi komoly bajod, és magától be fog állni

2015. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Először most majd irány a nőgyógyász és ha nem oldódik meg a probléma akkor elmegyek endokrinológushoz is. Én is remélem, hogy nincs nagyon komoly bajom. :)
2015. márc. 8. 13:39
 6/12 anonim ***** válasza:

Az orvosok 90%-a fogamzásgátlót ír a problémádra, ami nem oldja meg a gondot, csak elfedi. Nem a saját ciklusod rendszerezi, hanem csinál egy mű ciklust. Ha abbahagyod, ugyanúgy nem fogsz menstruálni, mint most, sőt... aztán majd ha babát szeretnél, mehetsz orvostól orvosig, hogy segítsen valaki.

A maradék 10% kivizsgál vagy elküld endokrinológiára.

2015. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Első alkalomnál ha van rá mód jobb női orvoshoz menni,ha szêgyenlős vagy és akár magán orvoshoz menni.Hosszú felsőben menjél!


Vérvételt végezhet és teljes nőgyógyászati szűrést is.

Ilyenkor előbb beszélgetéssel indít az orvos,majd megkér fáradj át a vizsgálóágyhoz(ha nincs vetkőző,akkor ott vetkőzől le alul,bugyi,naci le,zokni maradhat),felfekszel az ágyra,lábad a kábtartóra teszed,benyúl a hüvelyedbe 1 ujjal közben a hasad nyomkodja,hogy a méh fekvését kitapintsa majd egy kacsa nevű eszközt a hüvelyedbe tesz és pálca segítségével mintàt vesz a hüvelyedből.

Magán orvos néha kipostázza az eredményt,de sokszor 2-3 hét után neked kell bemenni az eredményért.

2015. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Most már nem érzem magam annyira rosszul ha a vizsgálatra gondolok. Remélem hamarosan végre megtudom, hogy mi bajom van és meg tudják oldani majd a problémám.
2015. márc. 8. 17:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Olyan orvoshoz menj, aki endokrinológus is. A ciklus zavara lehet pl a pajzsmirigy problémájától is, ezt mi kell vizsgálni. A fogamzásgátló valamikor jó, egy adott fajta problémára. Azt, hogy nálad hatásos-e, majd az orvos eldönti a labor alapján. Normál nőgyógyász nem ért annyira a hormon problémákhoz.
2015. márc. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt egy nőgyógyász doktornő írta:

""Rendszertelenül menstruáló nőknek fogamzásgátlót adni MŰHIBA!" - Ezt sok évvel ezelőtt határozta meg az Országos Szülészeti - Nőgyógyászati Intézet. A fogamzásgátló nem a rendellenességet szünteti meg - ami abból áll, hogy a hormon rendszere elégtelenül működik - hanem becsapja a pacienst, mert VÉRZÉST INDUKÁL 28 naponta, ami azonban nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés, és ez a beavatkozás az eredeti rendellenességet: a hormon rendszer hibáját még tovább rontja. Eredménye: amikor gyereket szeretne, még inkább nem lesz menstruációja.

A rosszul működő hormonrendszert nem elfojtani kell még jobban, hanem kijavítani! Ez persze sokkal nehezebb feladat, mint odalökni egy fogamzásgátló receptet, és ezzel becsapni a beteget! "

2015. márc. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!