Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méheltávolítás után biztosan...

Méheltávolítás után biztosan mindenki elhízik?

Figyelt kérdés
Köszi

2015. márc. 9. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. márc. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem... én se híztam el, nem a méh termeli a hormonokat, hanem a petefészek ami ha leáll akkor igen, attól lehet hízni
2015. márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha a petefészek marad, akkor ugye marad a hormontermelés...de ha azt is kiveszik és mű hormont kell szedni, akkor mindeki hízni fog?
2015. márc. 9. 15:26
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha beáll a menopauza (ha nincs petefészek), akkor

igen -

2015. márc. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ok.


De a kérdés igazából az, hogy kiműtenek MINDENT, ergo KELL a hormonpótlás. Akkor lehet azt a hormonpótlást úgy megoldani, hogy ne hízzon meg az ember?


Fiatalon nem szabad hormonpótlás nélkül hagyni egy testet, mert annak súlyok következményei lehetnek: csontritkulás, depresszió pl.

2015. márc. 10. 09:37
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
odafigyelsz az étkezésre, eljársz sportolni és szerintem akkor nem fogsz elhízni... komolyan ez a legnagyobb problémád? mert ha valakinek már mindenét kiveszik, akkor elég súlyos beteg lehet...
2015. márc. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez a legnagyobb problémám?


Nem vagyok még 40 éves. Nincs gyerekem, nagyjából meddő vagyok. Eddig 2 műtétem volt. 1 petefészkem van, másikat kivették. Tele van a méhem miómával, amiből rengeteget (számszerint 11-et) kiműtöttek. Mellette endometriózisom van. És annak ellenére, hogy egy átlag állampolgárnál kb. 500x jobban vigyázok az egészésemre, ennek ellenére ezek a paraszt miómák folyamatosan nőnek. Most épp valami...vagy ciszta, vagy mióma...épp a nap 24 órájában nyomja a hólyagomat, már 2 hete, mikor aludnék akkor is. Libidóm nulla, hormonjaim össze-vissza.


Baromira idegesít a méhem? Kezd baromira.

Volt már (művi) klimaxom, nulla hormonokkal? Igen, és biztosan nem kérek belőle még egyszer, mert olyan depressziós lettem tőle, hogy majd felkötöttem magam...


Zavar, ha meghíznék...képzeld NAGYON ZAVARNA...főleg amellett, hogy 500 jobban odafigyelek a kajámra, hogy jól legyek a mindennapokban...


Ez a legnagyobb problémám?


Hát, amint látod nem ez a legnagyobb problémám.


Osztani az észt anonim módom azt látom neked nagyon megy.

Talán ne ítélkezz úgy, hogy nagyjából nulla információd van a másikról. Vagy egyszerűen, ha nem tudsz érdemben hozzátenni semmit, akkor ne "válaszolj"...észosztásra baromira nincs szükésgem.

2015. márc. 10. 11:13
 8/12 anonim ***** válasza:

1: válaszoltam érdemben is


2: pont erről beszéltem, hogy nem hiszem, hogy ez a legnagyobb problémád az adott esetben, 2-es is én voltam, tudom milyen meddőnek lenni 25 évesen vették ki a méhem, kaptam sugárkezelést és azt mondták le fog állni a petefészkem készüljek fel rá, tudod engem baromira nem érdekelt 25 évesen sem, hogy esetleg emiatt elhízhatok, csak az, hogy meggyógyuljak, én a helyedben minden rosszindulat nélkül írom (komolyan!) a betegségeddel kapcsolatban tennék fel kérdést, mert lehet van aki tud konkrét dologgal segíteni neked, bármilyen gyógynövény, vagy ki tudja milyen speciális kezelés, én nem értek ehhez, de egy próbát megérne

jobbulást!

2015. márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Sajnálom, ami veled történt! Ne haragudj, hogy kifakadtam rád.


De ugye végül leállt a petefészked? Ha nem nagyon indiszkrét a kérdés.

Szedsz hormont? Hány éves vagy?


Nyílván mindenki a saját életéből indul ki.

A te helyzetedben én is valószínűleg csak arra fókuszáltam volna, hogy meggyógyuljak. Persze abból a szempontból tök mindegy hány kilo az ember.


De amúgy meg csak azt látom, hogy egy női roncs vagyok, aki se gyereket nem tud szülni, de a szexre sem jó (nulla libidóval)...főzni mondjuk jól tudok, szóval talán erre még jó vagyok...


Á, ne haragudj...csak kicsit kivagyok. Nagyon összejöttek a dolgok és annyira szar érezni, mennyire pusztítja le a stressz a testem, hogy nő bennem minden, aminek nem kéne.


:-(


És te hogyan dolgoztad fel, hogy nem lehet gyereked? Nem tudom hány éves vagy...

2015. márc. 10. 15:18
 10/12 A kérdező kommentje:

"De ugye végül leállt a petefészked? "


természetesen úgy értettem, hogy ugye NEM állt le...

2015. márc. 10. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!