Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért véres a menstruáció?

Miért véres a menstruáció?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
2%
Most akkor itt mi a kérdésed ????
2010. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Minden menstruációs ciklusban megvastagodik a méhnyálkahártya (legfelső réteg), hogy az esetlegesen megtermékenyülő petesejtet be tudja fogadni. Ha nincs megtermékenyülés, beágyazódás, akkor a szervezet a sth hormon hatására elindítja azt a folyamatot, amikor is ez a réteg elkezd leválni. Ez vérzéssel jár, és tulképp ez a menstruáció.

2010. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
jobban írva st hormon, azaz "sárgatest hormon"
2010. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szóval tulajdonképp mint egy seb úgy kell elképzelni? (nem szó szoros értelemben hegesedéssel stb)
2010. febr. 15. 18:59
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Fiú vagy, igaz ? :)
2010. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
igen, végülis seb, és a regenerálódásával kezdődik az új ciklus (a ciklus elejére újra felépül ez a legfelső hártya)
2010. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem ,ahogy sokan gondolnák lány vagyok és nem is olyan fiatal, ahogy sejtitek. 19 éves vagyok, csak ez valahogy mindig kimaradt eddig, hogy miért is véres tulképp. bioszon biztos tanultuk... csak hát valszeg akkor nem az volt a legfontosabb. persze mostmár bánom.. de mind1. a lényeg hogy most már értem. :) köszi!
2010. febr. 15. 19:05
 8/9 anonim válasza:
73%
A méh nyálkahártyájának a megrepedését nevezzük menstruációnak!34 F LOL:)
2010. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
feldug 1 camot azt nemköll megkérdeznIIiiIIiiIiIIiiIiIiI
2010. júl. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!