Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen ha először megyünk a...

Milyen ha először megyünk a nőgyógyászhoz? Mit csinál velünk az orvos?

Figyelt kérdés
Én attól félek a legjobban h le kell vetkőznöm és majd turkál bennem meg ilyenek!!!Meg önkinál próbáltam h mennyire fér be a kezem de nem naon!!!Pedig ki voltam tágulva!!!!És sokat segítene ha elmondanátok h mit is csinál pontosan az elsőn!!!!Meg majd később a többin!!!!És hány éves kortól ajánlott nőgyógyászhoz járni???
2008. aug. 25. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Akkor ajánlatos nőgyógyászhoz menni, ha elkeztél nemi életet élni, vagy ha van valami bajod. Tehát nincs kifejezetten korhoz kötve. Ha még szűz vagy végbélen keresztül fog megvizsgálni, ami álitólag nem olyan kellemetlen, mintha vaginálisan vizsgálna.
2008. aug. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Bemész és leülsz egy székre ami kb. az orvos mellett vagy legalábbis azzal szemben van.Először beszélgetéssel kezdődik és megkérdezi, hogy milyen panasszal fordultál hozzá, kérdez a mensruációdról, arról hogy milyen rendszeres milyen erős szokott lenni (érdemes menszesznaptárt vinned persze ha van és vezeted is pontosan).Kérdez, hogy van-e barátod és hogy voltatok-e már "úgy" eggyütt.Ez atért kell, hogy tudja, hogy szűz vagy-e még.Kérdezi, hogy hogyan védekeztek.Aztán ha megvizsgál akkor mondja hogy:Na akkor létszives vetkőzz le (nem kell szégyellősnek lenned, ne aggódj nem a tiéd az első akiét meglátta és nem is te leszel az utolsó.Az a jó ha szoknyába mész a vzsgálatra mert akkor csak ugye a bugyit kell levenni és a szoknya rajtad marad így nem érzed majd magad olyan kellemetlenül).Van kialakítva külön függönnyel eltakart rész ott nyugodtan le tudsz vetkőzni, aztán kijössz a függöny mögül (akkor már nincs rajtad a bugyi ugye) és fel kell feküdnöd egy speciális vzsgálóasztalra.Utána majd a kacsával szétnyitja a hüvelyed (ne aggódj be fog férni, csak az a lényeg, hogy lazulj el)majd megnéz aztán 2 ujját felrakja és kívülről megnyomkodja a hasadat is.Aztán kész vagy.Akkor érdemes elkezdeni nőgyógyászhoz járni ha elkezdesz szexuális életet élni.Ilyenkor ajánlott az évenkénti rákszűrés, meg persze aki szeretne az írathat gyógyszert is.Amúgy ha gyógyszert akarsz iratni akkor a vizsgálat után még elküld hasi UH-ra és laborvizsgálatra is (vizelet, vérvétel).
2008. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem csak a nemi élet kezdetével kell nőgyógyászhoz járni! ha már 1-2 éve menstruálsz, akkor mindenképpen érdemes elkezdeni a rendszeres rákszűrést. a probléma lehet tünetmentes is és nem feltétlenül függ a nemi élettől. nekem megtanította azt is a doki, hogy hogyan kell a mellet megvizsgálni, mire kell odafigyelni. ez is nagyon fontos. a nőgyógyász vizsgálat amúgy cseppet sem fáj és mondd el neki, hogy most vagy ott először. én azt is elmondtam, hogy félek kicsit, úgyhogy végig mondta, hogy mit csinál. ugyanúgy történt minden,ahogy az előttem válaszoló leírta. kb. 5 perc maga a vizsgálat, de lehet,hogy annyi sincs és nem kell tőle félni. szerintem kísértesd el magad anyukáddal vagy a barátnőddel, hogy ne izgulj annyira.
2008. aug. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
engem nem küldött el vizsgálatra amikor tabit irattam.mondtam hogy tabit szeretnék feliratni,megirta a receptet,és kezembe nyomta,és eljöttem.annyit kérdezett hogy hány éves vagyok.mást nem.
2008. aug. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem is akkor érdemes először nőgyógyászhoz menni mikortól elkezdtél szexuális életet élni!Ami egyébként manapság elég koránra tehető sztem sajnos már 15éves kortól nem meglepő így pont a első menzesz utáni 1,2,3évre tehető.

Na de a kérdésedre válaszolva.

Gondolj arra mikor ott ülsz,h senki sem szívesen jár és szinte mindenki aki körülötted ül parázik.

De azért azzal könnyíthetsz magadnak ha pl viszel magaddal vkit akivel elcsacsogod az időt míg sorra kerüsz.Sőtt én is ajánlom a szoknyát vagy a hosszított felsőt vagy nyáron rucit így azért még sem olyan kellemetlen bemenni.Ha nagyon gátlásos vagy akkor mehetsz nőhöz is sokak szerint egy nődoki empatikusabb,mint egy férfi.De Nekem eddig mindkét nemmel csak jó tapasztalataim vannak!

Szóval az1 vizsgálatnál megkérdi mi okbol jöttél ha nincs semmi panaszod akkor azt mondod csak elenőrző vizsgálatra ha van panasz akkor persze mondod ,h mi.Valószínű fog rákszűrést csinálni(lecsíp egy pici darabot belőled)nem fáj nyugi,esetleg még megtapogat megnézi a melled van-e vmi szokatlan mondjuk csomo.Na és persze a rutin kérdések rendszeresen jön e meg,szexelsz-e már,milyen módszerrel védekeztek.....

Szóval ne parázz túl éltük már jó páran Neked is menni fog! Csak 5perc az egész!Sok sikert!

2008. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!