Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mammográfiát hogy végeznek...

Mammográfiát hogy végeznek olyan nőnél, akinek nagyon kicsi a melle és nem lehet a gépbe tenni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 24. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a 4. kerületben voltam a Károlyi kórházban, de ott 40 év felett csinálnak "összenyomósat", egyébként uh-s vizsgálat van mindenkinél, mivel az EU így rendelte el.

Más kérdés, hogy az "összenyomott" jobban kimutatja a dolgokat, de ha nem muszáj, akkor uh-s vizsgálatot végeznek.

Én 28 évesen voltam most először, de a doktornő nem is erőltette az "összenyomósat". 5 év múlva kell ismételni.


Egyébként nagyon ügyesek, nagy gyakorlatuk van ebben, így nem hiszem, hogy a mellméret problémát okoz.

Minden esetre jobb ha tudod, hogy van uh-s vizsgálat is. Más kérdés, hogy a korod miatt mit javasolnak majd.

2015. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De lehet, megoldják. Kicsit kellemetlen, kicsit fájdalmas, de ha muszáj, hát muszáj.
2015. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40 év alatt nem igen végeznek mammografiát, mert nem mutatja ki a csomókat a szövet szerkezete miatt, 35 alatt csak UH-t csinálnak.
2015. márc. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy tényleg?

Szerintem marad az UH.

2015. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden mellet be lehet rakni oda
2015. márc. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De jobb az ultrahang -
2015. márc. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
40 év felettiekről kérdezem.
2015. márc. 25. 09:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Most voltam, A kosárnál is kisebb a méretem, nem gondoltam volna, hogy akkorára képesek "kilapítani".

Elég vacak volt, de kibírtam... (38 évesen)

2015. ápr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!