Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes lenne nőgyógyászhoz...

Érdemes lenne nőgyógyászhoz fordulnom?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 2 éve menstruálok és nagyon rendszertelen. Legutóbb is 20 napra jött meg. Érdemes lenne nőgyógyászhoz fordulni vagy ilyen korban még normális?

2015. márc. 28. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy rendszertelen?

Mert ha minden hónapban megjön, csak mondjuk az átlag 28 naphoz képest korábban, akár 20 napra, akkor még nem gondolnám, hogy orvoshoz kéne fordulni.

Én már 10 és fél éves korom óta menstruálok, most 27 éves vagyok, de soha nem azonos napra jön meg a vérzésem, van, hogy 22 napra, van, hogy 24 napra, ritka, mikor 28 napra jön meg. De ettől nincs semmilyen nőgyógyászati gondom, sőt, már szültem gyereket is, tehát semmi bajom nincs.

Ha minden hónapban megvan, de 20 napnál nem rövidebbek a ciklusaid, akkor én nem aggódnék. Egyrészt mert mindenki más, másrészt meg még csak 16 éves vagy és még csak 2 éve menstruálsz. Ilyenkor még "szinte" minden ilyen normális.

De ha annyira aggaszt a dolog, nyilván ha ez megnyugtat, nem vesztesz vele semmit, ha elmész orvoshoz.

2015. márc. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, minden hónapban megjön, csak ahogy te is írtad van amikor 20 van amikor 24 napra. Azért lehet hogy elmegyek, hogy megnyugodjak.
2015. márc. 28. 16:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezért felesleges.
2015. márc. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez azért nem olyan mértékű rendszertelenség, ami aggodalomra adhat okot. Ráadásul az orvos se sok mindent tud vele csinálni, maximum ír fel fogamzásgátlót, ami meg a legnagyobb hülyeség ilyen problémára...
2015. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezért nem kell orvoshoz menned, nincs ezzel semmi komoly baj.
2015. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!