Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abbahagytam a fogamzásgátló...

Abbahagytam a fogamzásgátló szedését. Meg fog jönni rendesen a menstruációm minden hónapban?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, több mint 10 éve szedtem a gyógyszert. Az utolsó menstruációm után (a 7 napos szünet után) nem folytattam a tabletta szedését.

Nem konzultáltam orvossal, félek, hogy kellett volna.



2015. ápr. 2. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért kéne konzultálni orvossal, csak mert abba akarod hagyni a gyógyszert?

Nem kell.

Viszont azt tudni kell, hogy nem mindenkinek rendeződik egyből a szervezete fog. gátló abbahagyása után, nem mindenkinek indul be egyből a természetes ciklusa. És lehet, hogy nem fog egyáltalán vérzésed lenni, hanem majd mesterségesen kell beindítani, de mindenki más, nekem több évi gyógyszerszedés abbahagyása után nem volt gondom, beindult egyből a szervezetem természetes működése, volt és van vérzésem minden hónapban.

De nem mindenkinek.

Ha netán egymást követő két hónapban nem lenne vérzésed, akkor utána keress fel orvost, de ha minden rendben, akkor nem kell.

2015. ápr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Orvossal a gyogyszer szedese elott kell konzultalni, nem az abbahagyasa utan ;)


En is nagyon sokaig szedtem, de rajottem hogy csak artok vele magamnak. Az elonye, hogy egyaltalan nem fajt a hasam, percre pontosan tudtam mikor jon meg, es alig-alig volt verzesem es ugye nem kellett a parommal vigyaznunk.


Abbahagytam mar vagy 4-5 eve, es meg most sem rendszeres. plusz minusz 5 nap elteressel szokott megjonni, az elso nap iszonyu kinlodas a fajas miatt es az elso par nap rengeteg a ver es a parommal azota vigyazunk, de meg ezek utan is ugy gondolom, hogy sokkal jobb igy, mint mergezni magam a gyogyszerrel.


Ha nagyon sokat kesik vagy teljesen rendszertelenul verzel nem art egy dokit felkeresni.

2015. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem rendesen megjött a menzim de nevetségesen mininális mennyiségben és olyan fájdalommal, hogy gyakran ülni sem tudtam. Szépen lassan pedig beáll a tabletta előttire, vagy hasonlóra.

Szerintem nem feltétlen kell orvossal beszélni csak azért, mert abba akarod hagyni a tabletta szedését.

2015. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is magától visszaállt gyakorlatilag azonnal a gyógyszer abbahagyása után. Görcseim sem voltak, igaz nekem a fogamzásgátló elkezdése előtt sem volt fájdalmas és már előtte is pontos és rendszeres volt.

Általában azoknak okoz gondot, akik úgy kezdenek fogamzásgátlót szedni, hogy rendszertelen vagy nagyon fájdalmas a menstruációjuk. Ezt általában hormonális vagy szervi betegség okozza. A fogamzásgátló egy mesterséges ciklust csinál, ami pontos és fájdalommentes és amikor abbahagyják, akkor ugyanúgy visszatér az eredeti probléma.

Ezért mondja sok nőgyógyász, hogy rendszertelen menstruáció esetén szigorúan tilos fogamzásgátlót felírni, mert az csak tüneti kezelést nyújt és elfedi az alapbetegséget!

2015. ápr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 2,5 évig szedtem, karácsony előtt hagytam abba. Én fogamzásgátló célból szedtem. Előtte is pontos volt, max. 3-4 napot késett. Mikor abbahagytam, azonnal beállt, 3 hónapig mindig 21 napra jött meg, ebben a hónapban 25 napra. A görcseim gyógyszer alatt is megvoltak, de valamivel csökkentett rajta. Ami a gyógyszer előtt és alatt viszont előtte nem fájtak a melleim, viszont mióta nem szedem, a vérzés előtt pár nappal igen. :)
2015. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!