Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki tampont használ, kérdezhet...

Aki tampont használ, kérdezhetek egy undorítót?

Figyelt kérdés

Már 20-on éves felnőtt nő vagyok, ezer éve menstruálok, de tampont még nem használtam soha. Nem is akarok, nem erről szól a kérdésem, hanem hmmm... hogy is fogalmazzak.


Szóval amikor menstruálunk, ugye nem csak vér jön ki, hanem kis (vagy nagy) szövetdarabkák is. Ezeket (gondolom) a tampon nem tudja felszívni, hisz zselészerű cafatokról (bocs) van szó. Mi történik ezekkel? Hogy jönnek ki?



2015. ápr. 4. 00:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Cserekor kifolyik. Mondjuk én általában naponta csak 1-2 alkalommal rakok fel tampont. Idegen helyen nem tudom annyira biztosítani a higéniát. :)
2015. ápr. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg mondhatni,hogy pont ezeket a nagyobb nyálkahártya darabokat nem tudta magába szívni a tampon.Ezért is hagytam abba a használatát...
2015. ápr. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%
Azok a "cafatok" a méhnyálkahártyád belső falának darabjai. Mivel az egészségügyi betéten is láthatod őket, így tampon használatakor sem fog benned maradni. VISZONT! Nem javaslom, mert egyáltalán nem higiénikus, mert 3-4 óra hosszáig a hüvelyben szinte pang a vér ami nem tesz neki jót. Csak azért célszerű, mert gondolom nem maradsz otthon minden 23-28. napon. Tehát kényelmesebb megoldás. 19/F
2015. ápr. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as, és amikor kihúzod a tampont, kirepülnek a cafatok? Vagy egy nagy csomóban hozzáragadnak a tamponod végéhez?
2015. ápr. 4. 00:44
 5/9 anonim ***** válasza:
hat nem is tudom, mi ihlette a kerdesed, de nekem pl anno a beteten se voltak ilyen cafatdarabok es most sincsenek.
2015. ápr. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mi ihlette a kérdésem? A menstruációm? Nemcsak vérzel, a méhed "levedli" magát, azoknak ki kell jönniük valahol.


A tesómmal beszélgettünk, hogy zuhanyozás közben mennyi cafat (bocs, de szerintem ez a legjobb szó) kijön. És elkezdtünk gondolkodni, hogy a tamponnal hogy jön ki. Cserénél, mint egy vákuum, kiszippantja? Vagy ha épp cserélsz és nincs benn tampon, "kilököd" őket pisi közben? Vagy benn maradnak?

2015. ápr. 4. 02:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a tamponon is ugyanúgy ott vannak ezek a nyálkahártya darabok, mint a betéten, vagy a wc-kagylóban.
2015. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor a tampon megduzzad a vértől, az oldalán redők alakulnak ki. A vérdarabok ezekbe a redőkbe mennek, így amikor kihúzod, a tampon szélén van, és azzal együtt kijön. Szerintem sokkal higiénikusabb, mert nem lesz véres a combod, meg mindened (este sem alvás közben). Ezen kívül nem érzed azt, ahogy folyik. Én sokkal jobban szeretem, mint a betétet. Nyáron is jobb, mert a melegtől a betét odaragad a combomhoz, a tampon meg nem zavar. :) 18L
2015. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mi a fene ***** válasza:
8-asnak igaza van. Egyébként én éjszakára betétet, meg vattát ! használtam . Éjszakára nem jó a tampon, irritált !
2015. ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!