Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy anyának nem lenne köteless...

Egy anyának nem lenne kötelessége elkísérni a lányát az első nőgyógyászati vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Minden barátnőmet már elvitte az anyja 1-2 éve, nem is ők kérték, hanem az anyjuk mondta hogy kell. Gondoltam nekem is majd mondja az enyém, de hiába vártam nem így lett. Aztán én szóltam neki hogy úgy tudom el kell menni. Azt mondta oké, elvisz a sajátjához, de nem vitt. Később felhoztam neki még1x, de ugyan úgy el lett felejtve. Többször már nem akarok szólni, egyedül én meg nem fogok elmenni, nem is merek és nem is akarok. Nem voltam még ilyen helyen, félek is meg bátortalan is vagyok meg hülyén érezném magam. Nagyon haragszom anyukámra, hogy nem segít. Majd akkor ha nagyobb leszek, talán el merek menni egyedül is. Vagy bajom lesz ha nem megyek?

16/L



2015. ápr. 26. 13:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmi problémád, szerintem nem kell nőgyógyászhoz menni...
2015. ápr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
nőgyógyászhoz akkor kell menni, ha van valamilyen fertőzésed/egyéb rendellenességet tapasztalsz ill. ha már élsz szexuális életet akkor évente 1x rákszűrés. ennyi. feleslegesen ha nincs bajod és szűz is vagy nem kell menni.
2015. ápr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem kötelessége, sőt sok lány nem is örül, ha ott van vele az anyja. De nyilván, ha egy lány igényli, akkor igen is anyuka segítse ebben, beszélje le az időpontot, kísérje el, beszéljék meg a problémákat, dolgokat.

Ha nincs semmi gond, probléma, akkor nem szükséges nőgyógyászhoz menni egészen addig, amíg nem kezdi el az illető a nemi életet. Onnantól fogva viszont évente ajánlott menni.

Ha nincs semmi gondod, menstruálsz rendesen, amivel nincs probléma, nincs fertőzésed, akkor nem szükséges nőgyógyászhoz menni, amennyiben viszont élsz nemi életet, akkor igen, ajánlott.

2015. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Alapeseteben: nem, nem kötelessége.


Nőgyógyászhoz a nemi élet megkezdése után vagy szűzlányként 18 éves kortól kell járni.

Egyéb esetben akkor, ha valamilyen probléma áll fent. Fertőzés, fájdalom. Menstruációs gondok esetén is inkább endokrinológus javasolt, nem nőgyógyász.

2015. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem élek nemi életet. És sztem nem is fogok még 1-2 évig. Nincs bajom, legalábbis nem vettem észre. De akkor miért mondják mindenhol hogy akkor is el kell menni tinikorban? Suliban is ezt mondták, meg a barátnőim is és mindenki el is ment.
2015. ápr. 26. 13:56
 6/23 anonim ***** válasza:
Miért kellene neked nőgyógyászatra menned, hacsak nincs valami bajod? 23 eves korodban, vagy a nemi elet elkezdése után 1 évvel kellene majd menned.
2015. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Talán azért mondhatták, mert a korosztályod nagyrésze már él nemi életet.


Egyébként pedig soha nem hallottam még ilyet, hogy panasz nélkül szűzként kellene.

2015. ápr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
*mármint ilyen fiatalon
2015. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért, proktológusnál már jártál, vagy urológusnál voltál már, esetleg kardiológus kivizsgált már? Akkor menj ha valami problémád van esetleg.
2015. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mi bánatnak kellene 16 évesen nőgyógyászatra menned, hacsak nem élsz nemi életet már egy éve? (de erre gondolni se merek).
2015. ápr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!