Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek alapján (lent) mire...

Ezek alapján (lent) mire számíthatok a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, nemsokára megyek nő nőgyógyászhoz. Az lesz az első alkalom. Még sohasem masztiztam, és szūz vagyok, de mégis félek, hogy elszakadt. A menstruációm pedig nem állt be, 2014 Augusztus 31.-én jött meg, azóta össze-vissza jön, mindig írom, mikor megjön. És valami barna váladék is van naponta a Fehér nemūmön. Az érdekelne, hogy ezek alapján mit fog csinálni a nőgyógyász? Vagy mi Lehet a baj? Mondjuk, Tudom, nemsokára megyek és ott kiderül, de szeretném előre tudni, vajon mi fog töténni! Köszönöm elore is a válaszokat!

2015. máj. 1. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Fölöslegesen mész el nőgyógyászhoz, mert ez normális folyamat! A barna és fehér váladék is normális. A fehér az a fehérfolyás, ami a hüvely tisztulását szolgálja, és normális folyamat. A barna szintén normális, alvadt vér, menstruáló nőknél van. Semmi köze ezeknek a szűzhártyához! A menstruációdnak 18 éves korod körül kell beállnia, addig normális, ha össze-vissza jön meg, vagy ha kimarad.
2015. máj. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, h használj tisztasági betétet, akkor nem lesz olyan a bugyid!
2015. máj. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Minek mész nőgyógyászhoz ezzel?

Teljesen egészséges vagy! Az első 2-3 éveben összevissza jöhet, ki is maradhat, akár 6 hónap is!

A váladék pedig szintén normális, fehérfolyásnak nevezik.


Ha elmennél mégis, akkor akkor manuális vizsgálat lenne, amit vagy hüvelyedbe nyúlva, vagy végbélen keresztül végezne a doki.

2015. máj. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ, megnyugodtam. :) Lehet, hogy mondom akkor a szüleimnek, hogy mégse menjünk!
2015. máj. 2. 08:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Nehogy menj ezel nőgyógyászhoz! Semi a bajod a leírtak alapján.
2015. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előttem lévők jól mondják az első pár évben a mensi össze-vissza jöhet meg,ezzel nem kell orvoshoz futni,majd idővel beáll,van hogy hónapokra kimaradhat,vagy hogy túl sokáig tart,vagy hogy pár napig barna folyás van,aztán pici vér és utána semmi.


Sajnos az anyák is elfelejtik hogy az első pár évben a mensi sokszor nem áll be és azonnal orvoshoz cipelik,feleslegesb kellemetlenségnek teszik ki a gyereket.



A lanyoknak,nőknek van fehér folyásuk,ami fehér vagy átlátszó színű,ez a hüvely tisztulását szolgálja,ami ha száradni kezd sárgás színű lesz(citrom sárga,kicsit pisi szïnű).Tisztasági betétet lehet venni hogy a bugyi ne legyen nyálkás.


A mensi van hogy az elején,az első pár napban nem vér hanem egyenlőre csak barna,vagy rozsda színű és csak utána lesz rendes vérzés,a mensi folyamán alvadt vér is távozhat a hüvelyből.És a mensi vége fele is van hoigy csak barna váladék van.



Nem kell neked nődokihoz menni nincs hogy 1 éve menstruálj!



Azért leírom milyen vizsgálatokat végezhet az orvos.



Kislányok,tinik részére van gyermek gyógyász vagy tini ambulancia.

Hüvelyen vagy végbélen(fenék) keresztül vizsgálhat meg az orvos.

Női orvos kell keresni,hosszú felsőbe érdemes menni,mert ha alul le kell vetkőzni(nadrágot,bugyit,cipőt le kell venni,zokni maradhat)akkor az takar valamennyire.

Az orvosbelőször is beszélgetni szokott,kérdezgetni,az első mensiről stb.Utána kérhet meg hogy a vizsgáló ágyhoz menj át és alul vetkőzz le(ha szégyenlős vagy és nem szeretnéd hogy anyukád a vizsgálat közben lásson,mert azertncikis vizsgálat,vagy a váróba várjon meg,vagy forduljon el)

Ha levetkőztél az ágyra fel kell feküdni,na most 2 verzió lehet mivel a te esetedbe igen fiatal lanyról van szó,ha felnőttekre szakosodott nő gyógyászhoz mesz és hüvelyen keresztül vizsgál meg ott az ágy lábtartós.Ott az ágy végébe le kell csúszni és a lábakat a lábtartóba tenni.Tehat a labakat szét kell tenni.Na ezt jobb ha nem nézi anyuka,ez elég ciki.Jön az orvos és vagy egy pálcikával a hüvelyedből mintát vesz,vagy úgyanúgy mint a felnőtteknél egy ujjal benyúl a hüvelybe és közbe a hasad egészét(méh fekvését tapintja ki ekkor) a másik kezêvel vêgig tapogatja,(ilyenkor a polód a melled aljáig is felhúzhatja akár)és csak ezek után vesz mintát a hüvelyedből.


Van olyan hogy megkérik köhögj egyet.



Vagy ha végbelen keresztül vizsgál akkor a fenekedbe nyúl egy ujjal fel.



De erre nincs szükséged.Videot lehet találni nőgyógyászati szűrésről ha a you tube olyan freemail címmel regisztrálsz ahol korod alapján 18 éves már vagy.Ott sok ilyen jellegű video van.

2015. máj. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ, különösen az utolsónak! Nagyon részletesen leírt mindent! Megbeszéltem anyukámmal, hogy nem megyek! :) Mégegyszer köszönöm mindenkinek! ;)
2015. máj. 3. 09:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Szívesen,3-4 évig is eltarthat míg beáll rendszeresen és ha be is állt,akkor is van hogy néha előbb,néha később jön majd meg a vártnál.


Meg hát a mensinek az előző havi mensid első napjától számolva 21-28 napra kell kb megjönnie,így ha egyik hónap legelején megjött,akkor abban a hónapban ismét megjöhet.


Meg 21-28 napra kell megjönnie a következő mensi,első napjától számolva(ritkán van akinek 30-32 napra jön meg,ez sem baj),így napra pontosan nem lehet kiszámolni azt.

2015. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!