Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák akkor is kialakulha...

Méhnyakrák akkor is kialakulhat ha valaki még szűz?

Figyelt kérdés
2015. máj. 2. 14:19
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
0%

A méhnyakráknak kevés köze van a szüzességhez.


Másképp megfogalmazva: a szüzesség nem azért erény, mert így nem lehetsz méhnyakrákos.


Nem a szüzesség elvesztése okoz méhnyakrákot. Fiatal lányok még általában szüzek, fiatal korban pedig eleve kevesebb még a rák, mert kevesebb károsító tényező érinti a szervezetet.


Ennyi az összefüggés, a szexuális úton terjedő betegségek meg a méhnyakrákot okozó hpv vírusok nagy része szimpla kamu, félelemkeltés, a félő ember meg pénzt fizet minden szemétért (védőoltások, gyógyszerek stb.)

2015. máj. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:

Azért nem egészen így van ez.

Nagyon fontos az életkor is, de bizony LEGALÁBB annyira hajlamosító a korán kezdett nemi élet, a váltogatott partnerek, a hormonális fogamzásgátlók, sőt utóbbi idők kutatásai szerint a dohányzás is.

2015. máj. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:

Persze hogy hajlamosít a dohányzás, mert tömény füstöt szív be vele.


A gyakran váltogatott partnerek még minek a kockázatát növelik.. annak, hogy az ember lánya egy kur va.


Nem a sze xszel terjed a rák, egy nagyon manipulatív félreértelmezés, hogy a hpv vírus okoz méhnyakrákot tehát a szexuális élet hajlamosít rá. Persze én sem vagyok híve annak, hogy gyerekek össze-vissza szexeljenek fűvel-fával :)

Csak nem a hpv vagy a méhnyakrák miatt.

2015. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
42%

A rák sajnos nem egy vírus, ami terjed, hanem egészen más, a sejtek szabályozó rendszerét érintő meghibásodás.

Ennek megfelelően nem a nemi élettel terjed (fogalmam sincs honnan vedted ezt), de bizony hogy a váltogatott partnerek által sokkal nagyobb eséllyel gyüjtheti be bárki a HPV-t, ami bizony komoly okozója lehet a rák kialakulásának.

És valóban igaz az is, hogy a hormonális rendszerbe való beavatkozás (foggátló), valamint a cigaretta(!) is az okok között van ma már (bár inkább a mellráknál játszik nagyobb szerepet.

2015. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy érdekes adatok vannak arról is, hogy az apácák között elenyésző (szinte nincs) méhnyakrák.

(no fogamzásgátlás, no partner váltogatás, no cigaretta, stb)

2015. máj. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
0%

Persze, a hpv vírus okoz méhnyakrákot.


Vagy ez csak a gyógyszeripar félelemkeltő kamuja, megint célkeresztbe állítanak egy teljesen normális dolgot (a hpv vírusokat) és démonizálják. Mi meg fizetünk nekik :)


A hpv - rák összefüggés pont arról szól, hogy a rák terjed (a vírus miatt).


És valóban baromság.

2015. máj. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy eséllyel, de nagy ritkán előfordulhat.
2015. máj. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:

Gyerekeknél inkább a vérrák ami előfordul sajnos.


Még nem tudom miért.. de én azért támogatom azt az életmódot, ami csökkenti a rákbetegségek kialakulásának kockázatát.



Az biztos, hogy mérgekkel nem kellene károsítanunk magunkat, de hát a levegő, a víz, esetleg az elektroszmog szinte elkerülhetetlenek.


Viszont a sok szénhidrátfogyasztáson, mesterséges szutykokon a kajánkban, a tejfehérjéken, gluténfogyasztáson van lehetőség változtatni.


Alap vitaminmennyiséget is lehet pótolni (c, d vitamin nagyobb mennyiségben)

2015. máj. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
mert én úgy tudom hogy a méhnyakrákot a HPV vírus okozza ami szexuális úton terjed
2015. máj. 4. 16:58
 10/43 anonim ***** válasza:
0%

Hmm, hpv vírus akkor már nem csak szexuális úton, hanem bármilyen nyálkahártya érintkezéssel, vagy közös használatú tárggyal (emberről tárgyra, tárgyról rád, esetleg a nyálkahártyádra) jut.


Nem mellesleg az emberi flóra normális része számos hpv törzs, a nők nagy része élete során átesik fertőzésen VAGY éppen fertőzött is (ettől még nem betegségről beszélünk).


Hogy bizonyos törzsek rákot okoznának? A kérdés csak annyi, hogy ez igaz-e, és ha igen akkor miféle bizonyíték van rá, hogyan jöttek rá, mert jó eséllyel csak népbutítás, riadalomkeltés. A jó öreg tartsd félelemben, oszd meg s uralkodj, zsebeld be a védelmi pénzt stratégia. Persze én nem állítom, hogy biztosan kamu, de a populárisan terjesztett nézet nagyon gyanús (de én sem vagyok mindentudó, tévedhetetlen - akik a populáris karcinogén HPV elméletet szajkózzák, ők ugyancsak nem mindentudók)

2015. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!