Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák akkor is kialakulha...

Méhnyakrák akkor is kialakulhat ha valaki még szűz?

Figyelt kérdés
2015. máj. 2. 14:19
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Van valami abban amit előző írt...sajnos.
2015. máj. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
83%

Na megint a sok hozzáértő.

Tavaly jó volt a rákszűrésem, idén már nem. HPV teszt 16-os lett ez magas kockázatú. Ki is vágtak szövettanra egy darabot és rákos.

Akkor van e összefüggés vagy nincs?!?!

Ha lesz egy kislányom én beoltatom 100%, a tiéteknek meg szívesen elmesélem, hogy milyen a műtét!

OSTOBÁK!!!!

Amúgy ha fiam lesz azt is oltatom, hogy a ti lányotok ne haljon meg méhnyakrákban. SZÍVESEN!

2015. máj. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
0%

Bocs utolsó, de az elhamarkodottan levont (hihetetlenül primitív) következtetéseddel semmit sem mondtál.


Olyan életmódot folytatsz, ami betegségekre hajlamosít, rákra is. Ebben biztos vagyok, legtöbbünk így teszi.


A hpv vírusok pedig az emberi flóra részei, mint tudod (miért ne tudnád, már itt is le lett írva) a nők többsége átesik hpv fertőzésen, vagy éppen fertőzött is nagyon sok nő, bár jelen esetben a fertőzés nem jelent betegséget).


A beteg szövetedre szimplán nagyobb affinitást mutatnak a vírusok. Nincs semmi okod azt gondolni, hogy maga a vírus okozott nálad betegséget. Egyszerűen csak ezt hintik el a fejedbe olyan emberek, akiket irracionális módon hitelesnek gondolsz, ún. 'véleményvezetők'. Tehát a divat miatt azt hiszed, hogy a kis hpv vírus okoz nálad rákot. Hinni bármiben lehet, és nyilván számodra a hited lesz a valóság.


De ettől még kérlek ne nézd le mások hitét. Te megelégszel ennyivel, szíved joga. Nekem és másoknak viszont ez csak kamu, tervezett hazugság, megvezetés, nem akarja mindenki elfogadni a szándékosan terjesztett részigazságokat. Nekünk pedig ez szívünk joga.


Esetleg majd ha lesz valódi bizonyíték a hpv - méhnyakrák összefüggésre, akkor többen elhisszük.


Részemről nem kellene beoltani a fiadat, nem vagyok egy védőoltáspárti. Inkább vigyázz az egészségére, az életmódjára, tudatosítsd benne, hogy ne feküdjön össze fűvel-fával (főleg ne egyszerre:)

2015. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:

84%

Szörnyű agresszív és lekezelő vagy.

Nem irigylem a hozzátartozóidat.

2015. máj. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

9:28

Többnyire egyet értek veled, nagyon jól látsz sok mindent.

2015. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

Akkor véleményed szerint a méhnyakrákosok 90%-a HPV magas kockázatú alfajával fertőzött és semmi köze a HPV-nek a rákhoz?

Felületesen foglalkozol a témával az oltást elítéled,részben megértelek, engem sem érdélékélt amíg meg nem kaptam a papírt a carcinoma igazolt felirattal.

De miért nem fogadod el annak a véleményét aki több nőgyógyásszal és onkológussal is konzultált, mert meg akar gyógyulni?

2015. máj. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem hiszek vallásos fanatizmussal az orvoslásban. Tehát nem hiszek csak úgy senkinek.


Viszont a saját hitemet nem alpári módon erőltetem másokra, ebből úgy 20-22 évesen volt szerencsém kinőni.. de ízlések és pofonok.


Az én világnézetemben az egészségügy egy profitorientált rendszer, és a profitorientált azt is jelenti, hogy a pénz érdekében az emberek az én világomban ölni is képesek, háborúkat robbantanak ki hatalomért, mert ez belefér.


Így nem tudok túl sok jót gondolni az egészségügyi rendszerről sem, persze a valódi érdemeit elismerem. Azonban számos hibát elég jól ismerek az egészségügyben, így általánosságban nem tudok bizalommal tekinteni rájuk.


És kételkedéssel fogadom az olyan állításokat, hogy a méhnyakrák betegeknél jellemzően bizonyos típusú hpv törzseket találnak. Illetve ez még továbbra is jelezheti azt, hogy a vírusok a beteg szövetekben szaporodóképesek.


Tehát egy elméletnek elfogadom hpv->méhnyakrákot, elméletből annyi van mint vallásból.


Ebben az elméletben viszont további problémák is felmerülnek. Ugyanis a kórokozó elméletből származik a védőoltás immunizálás, de ugye ez megint vagy effektív, vagy ineffektív. Közben vagy van komoly mellékhatás, vagy nincs. Ha ineffektív az immunizálás és közben mellékhatásai vannak, az nem túl jó. De persze igazi, hiteles választ ezekre a felvetésekre sem én, sem más nem fog kapni. Maximum valaki elfogad egy nem hiteles választ, mert az megnyugtató. Na ez meg nem én vagyok :)

2015. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
64%

Igaz tévedtem 82% HPV-s.


Agresszív vagyok, rákos vagyok, és jártas a témában, itt a többség pedig csak hittel rendelkezik és úgy osztja az észt.

Én megértem a véleményeteket a témáról és az oltásról. Sztem majd akkor tudom komolyan elfogadni a gondolkodásotokat amikor a 2. szövettani eredmény után is azt mondják, hogy tovább terjedt. Addig az innen onnan olvasott tudományra nem adok.

És remélem az itt kérdező sem!

Amúgy hány évet jártatok az orvosira? Hiszel benne, hogy nem a HPV-től leszel rákos? Ez jó :D

Nem is tudsz róla, hogy HPV-s vagy, csak azt tudod meg, hogy rákos vagy és protokoll, a HPV szűrés, na akkor tudod meg, hogy HPV-s vagy. Amúgy a HPV kb 10 év alatt csinál rákot, lehet, hogy Te is HPV-s vagy. Ja és ilyenkor csak arról a 2 alfajról beszélek ami rákot okoz, a többi kis banális szemölcsös nem téma, de az ellen nincs is oltás!

Mondom én sem oltattam magam, sőt a HPV sem érdekelt soha, de 2x a műtőasztalon hidd el mindenben fogsz hinni, még az oltásban is ;)

2015. máj. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

Nem erőltetem a hitemet rád, ha nem akarod ne oltasd se magad se mást.

De Te a helyemben mit hinnél, mit tennél?

(ez most komolyan érdekel, írhatsz priviben is!!!)

2015. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

Khmm. Nézd, én nem így látom.


Eleve, a kétes érdekeltségű orvosi egyetemeken oktatott anyagokról nehezen tudom elképzelni, hogy általánosságban túl sok jót adhatnak az embernek. Kicsit már kinőttem abból, hogy a gyógyszeripari tulajdonos (becenevén Jézus.2) altruista módon azért ad támogatást egy orvosi egyetemnek, hogy az ott történő kiképzés az emberiség javát, a beteg emberek leghatékonyabb gyógyulását szolgálja. Ez hit? Igen, ez egy világnézet, számomra logikus, mások számára nem feltétlen.


Tehát ennyi évet jártam az orvosira, számomra nem hiteles oktatási intézmény. Félreértés ne legyen, a corvinus egyetem sem az, de mindegy, papír kell formális okok végett.


Amúgy sokan tudják, hogy HPV-sek, nem csak a méhnyakrák/elváltozás végett szűrnek.


A műtőasztalra fekvés mégis miféle módon erősítené meg a hitemet? Max. a sebészbe vetnék hitet.


Ha már személyes véleményem érdeklődés tárgya, szerintem értelmetlen a halálos betegségektől félni, mivel eleve az a hozzáállás nem egészséges, hogy a testi halál afféle végleges vagy szomorú dolog lenne. De ez jellemző része persze a nyugati 'kultúrának', bár szerintem megbetegítő része. Akárcsak a rossz életmód, a rossz világnézet is egy káros tényező.


Ez alapján rossz döntéseket hozunk, félünk.. hát, elfogadom ha valakinek ez jó, nekem szvsz. nem az.


Éh ha beteg lennék, valószínűleg hagynám lefolyni.


Persze egy módosító tényező, mi lenne ha beteg lennék és gyerekem, családom lenne? Szerintem akkor is a nyugati orvoslás/megközelítéstől eltérő kezelést választanék magamnak. Nem stresszelnék, az nem érné meg, sohasem éri meg. Talán ketogéneznék. Az a baj, hogy most nem érzek semmi vesztenivalót az élettel, alapvetően félelemmentes vagyok, de tudom hogy családos embereknek nehezebb. Bár attól még, hogy nehezebb, ugyan azokat a dolgokat kell nekik is elfogadni, ugyan úgy nem egészséges félniük a halálos betegségektől, az végülis döntés kérdése, hogy ki mennyire ragaszkodik az életéhez. Persze egy anya sokkal jobban ragaszkodik mint egy független férfi. Hát igen, én olyat sosem mondtam és gyanítom nem is fogok, hogy az élet könnyű, hogy könnyű helyes döntéseket hozni, jó hozzáállással tekinteni a világra (eleve mi jó világnézet, had ne én ítéljem meg)

2015. máj. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!