Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció késleltetése...

Menstruáció késleltetése fogamzásgátlóval/gyógyszerrel?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ez mennyire biztos hogy eltolja. Mert alapból sem lehet kiszámolni, hogy mikor lenne,(a 8-10 nap megszokott késés) de úgy néz ki hogy a nyaralást nem tudom sehogy sem kikerülni... Ha elkezdem szedni akkor mindegy, hogy mennyit késik magától ugyanúgy tovább fogja késleltetni? Vagy akkor már semmit nem ér? Tapasztalatokat is nyugodtan!!!

2015. máj. 5. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg szeded, addig nem menstruálsz. Ha éppen szünetet kellene tartanod, de te be akarod állítani a menzeszed három nappal későbbre, akkor még három napig szeded.
2015. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt, hogy mindig késik 8-10 napot?


Mert ha azt érted ez alatt, hogy nem a hónap azonos napján jön meg, az nem jelent késést, a ciklus hosszát (és a köv. menzeszt) úgy kapod meg, hogy az egyik menzesz elsö napjától a következö elsö napjáig kiszámolod a különbséget. Ha ez minden esetnem kb 21-22 nap, vagy a mási véglet szerint 34-35 nap, akkor még mindig szabályos a ciklusod. Ilyen esetben természetesen nem jön ki a minden hónapban 10-én rendszer.


Szedsz egyálaltán fogamzásgátlót - mármint alapesetben?

Mert ha nem, akkor jobb tudni, hogy igen sok esetben az elsö pár hónapban bármikor lehet közti vérzés.

Ha már rendszeresen szeded (szednéd), akkor viszont gyakorlatilag napra pontosan 28 naponként jönne meg a megvonásos vérzés. Ezt lehet a gyógyszerszedéssel eltolni, de csak ha már a szervezeted átállt a gyógysezres szabályzásra.

2015. máj. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm

#2 neked is. azt értem az alatt hogy nem lehet kiszámolni hogy volt pontos is de van hogy (mint most) már két hetet késik, szóval szerintem nem állt be. A másik kérdésre válaszolva még nem szedtem soha és csak erre az egy alkalomra szólna

2015. máj. 5. 20:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak erre az alaklomra szedni nincs értelme, mert sokkal rosszabb lenne, mint így - akár hét hónapon keresztül is folyamatosan vérezgethetsz töle.
2015. máj. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. Ha csak azért akarod elkezdeni szedni, mert 5-7 nappal hamarabb/később jön meg, annak szerintem nincs sok értelme. Ha már a nemi élet miatt tervezed, az érthetőbb.
2015. máj. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!