Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A PCOS kimutatásához elég a...

A PCOS kimutatásához elég a hasi ultrahang?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam orvosnál, mert PCOS-re, illetve inzulinrezisztenciára utaló tüneteim vannak. Most várom a labor eredményt. Hasi ultrahang vizsgálatot végeztek, azon nem látszott semmi eltérés, de néhány fórumon azt olvastam, ez nem biztos, csak hüvelyi ultrahanggal lehet biztos eredményt kapni. Azt is olvastam, hogy nem feltétlenül vannak ciszták minden pcos-s beteg petefészkeiben.
2015. máj. 6. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:

"A jelenleg érvényben levő, ún. 2003-as rotterdami kritériumok szerint a PCO diagnózis kimondásához három kritériumból legalább kettő megléte szükséges:

Peteérési vagy menstruációs zavar (rendszertelen a havi vérzés vagy a ciklus során nem figyelhető meg peteérés)

Férfihormon-túlsúly tünetei (aknés bőr, erőteljesebb szőrnövekedés, hajhullás, hasra történő hízás) vagy laboratóriumi jelei (pl. emelkedett tesztoszteron szint)

Policisztás ováriumok észlelése ultrahanggal (mindkét petefészekben 8-10 mm-es kis ciszták találhatók, amelyek gyöngyfüzérszerűen helyezkednek el)

és más endokrin betegség kizárható."

2015. máj. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem csak hasi és hüvelyi ultrahangot csinált a doki, a hüvelyin rögtön látszott, hogy tele van mind két petefészkem cisztákkal, de hàla a jó Istennek a kezelés után felszivódtak a ciszták és helyre állt a mensim is
2015. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, ezeket én is olvastam a neten, mert korábban már jártam endokrinológusnál (gyerek endokrinológia) és már akkor is ezek a panaszaim voltak. (ritka menstruáció, szőrösödés, pattanások, túlsúly), de eddig nekem nem mondták, hogy akár pcos-em vagy inzulinrezisztenciám lehet. ez kb. 2 éve volt. Most nemrég, mivel úgy vettem észre, hogy a szőrösödés erősödött, elmentem a háziorvosomhoz, ő adta a beutalót hasi ultrahangra meg küldött nőgyógyászhoz, aki nem vizsgált meg csak hormonlabort meg cukorterheléses vizsgálatot kért, ennek az eredményét várom. szóval most izgulok, hogy mit fog mondani az orvos.
2015. máj. 7. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!