Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használ valaki menstruációs...

Használ valaki menstruációs kelyhet? Szerintetek megvegyem a legnagyobbat?

Figyelt kérdés

Szeretnék menstruációs kelyhet venni, de nem tudom, hogy vegyek-e nagy méretűt. MeLuna XL-t szeretnék, 30éven felüli nőknek ajánlják, akik már szültek és erős a vérzésük. Én 30 vagyok, nem szültem, de nagyon erős a vérzésem az első 2 napon (super plus tampon 2 óra alatt átázik), ezért gondoltam a legnagyobb kehelyre...


Amúgy a méretek alapján biztos, hogy befér, csak nem tudom kényelmi szempontból hosszútávon praktikus lenne-e nekem a nagy kehely, mivel nem szültem. Aki használ ilyen kelyheket, írhatna nekem valami véleményt vagy javaslatot! Előre is köszi.



2015. máj. 10. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Én használok, mooncupom van, A és B méret is, jó mindkettő.
2015. máj. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is kelyhet használok, az enyém fleurcup, abból két méret van, én a kisebbiket használom.


Én 31 vagyok, nem szültem még, elég rövid a ciklusom maximum 2,5 maximum 3 nap nap, így az első nap erősebb.


Augusztus óta használom. Reggel és este cserélem zuhanyzáskor. Amióta használom egyetlen egyszer volt olyan szituáció, hogy napközben cserélnem kellett.


Én nagyon szeretem, remek vétel volt, csak ajánlani tudom.

2015. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én yuuki cup-ot használok. Tőlük lehetett úgy rendelni, hogy egy csomagban volt két méret, és ha jól emlékszem 28 év felett már a nagyobbat ajánlották. Utólag mondhatom, hogy nekem bőven elég a kisebb is, a nagyobb majd talán, ha gyereket szülök. Egyébként elég gyenge a menstruációm és kb. 3 napig tart, így simán kibírom azzal, hogy reggel ürítem ki és este.
2015. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az nem káros hogy bent van a kehely 12 órán keresztül? Nincs fertőzésveszély? Miért higiénikusabb a betétnél és a tamponnál?
2015. júl. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert orvosi szilikonból van, amin nem tudnak megtapadni a baktériumok és a vákuum miatt nem éri levegő a vért.
2015. júl. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Nekem Yuuki 2-m van. Ugyanígy elhasználtam a legnagyobb tamponból egyet 2 óra hossza alatt. A Yuuki 2-es méret bőven elég egész napra.
2017. febr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!