Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A lelet szerint vegyes baktéri...

A lelet szerint vegyes baktérium okozta fertőzésem van. Azt mondta az orvos, hogy használjak hüvelykenőcsöt, majd kúpot és közben gyógyszert is. Tényleg mind szükséges ez?

Figyelt kérdés

Igazából az a helyzet, hogy a gyógyszerek nagyon sokba kerülnek,és nem tudom kiváltani őket. :( És a barátomnak is meg kéne mondanom, hogy neki is szednie kell,de vele még több hétig nem találkozom (azt mondta a doki,hogy így is kell,mert visszafertőzhet, ha tőle kaptam el 8ezt csak tőle kaphattam el?)). Érdemes neki megmondanom, és gyógyszert küldenem? Nekem mit lenne a legfontosabb megvenni?

18/L Köszönöm előre is a segítséget!


2010. febr. 23. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, mert így hatékony a kezelés. Semmiképp nem tudod megvenni? Azért én nem az egészségemen spórolnék... ilyenre szerintem kölcsön is lehet kérni, vagy menj vissza a dokihoz és kérd meg, hogy adjon olcsóbb gyógyszert, mert nem tudod kiváltani (durva, de a legtöbb gyógyszernél van olcsóbb, aonos hatóanyagú). Mondjuk egyszer úgy jártam, hogy a doki azt mondta, hogy akkor kifizeti nekem, az elég ciki volt :S

A barátodnak is persze, hogy érdemes megmondani, gondolom, nem szeretnéd, ha amikor hetek múlva találkoztok, megint beteg lennél tőle...

2010. febr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
8000 Ft ez így mind :S És anyukám fizetné, és mondta,hogy most nem tud semmire pénzt adni,és nem mertem megmondani neki.
2010. febr. 23. 21:26
 3/3 anonim ***** válasza:
A dokinak mondani kell, hogy a legolcsóbb, azonos hatású gyógyszert írja fel. Nemrég még úgy volt, hogy csak azt írhat fel, ha te ad drágábbat akartad, akkor alá kellett írni egy papírt ez miatt. Ezek szerint ez már nincs így. Nekem is volt már mindenféle nőgyógyászati bajom, de ennyit még sosem fizettem (kivéve a fogamzásgátló). Ha nem tudsz ennyit rászánni, mond meg a barátodnak, hogy a felét fizesse már ki, mert akár tőle is összeszedhetted a fertőzést. Ha ezt nem szeretnéd, akkor is mindenképpen szólj neki róla. Az ilyesmi nem csak szex útján terjed, viszont ha neked már megvolt, és úgy voltatok együtt, akkor valószínűleg ő is elkapta. Még akkor is ha nincs tünete. Általában a pasiknál nem okoz tünetet a legtöbb fertőzés. Szerintem egy kapcsolatban alap, hogy az ilyen dolgokat elmondod neki.
2010. febr. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!