Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy valóban hpv?

Lehetséges, hogy valóban hpv?

Figyelt kérdés

A rákszűréses eredményért mentem vissza,kiderült, hogy P2 hpv-m van. Amikor a kenetet vette az orvos akkor kiderült, hogy van egy 10 forintos nagyságú sebem a méhszájamnál,kúpot írt fel. A vizelés fájt. Lehetséges, hogy gombásfertőzés miatt lett hpv a tesztben? Vagy valóban hpv-m lenne?

20/L



2015. máj. 15. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el újra a papírt! Csak HPV gyanú merült fel. Ha nem adtak előre egy csekket, amit be kellett fizetned, vagy magánrendelésen nem kérted külön, akkor nem csináltak külön hpv tesztet, mivel az nem része a rákszűrésnek, nem fizeti az OEP, csak abban az esetben, ha két szűrésnél egyaránt P3 mellett merül fel a hpv gyanú.


Lehet hpv-d, ahogy az is előfordulhat, hogy a fertőzés miatt merült fel a gyanú. Gondolom 3 hónap múlva visszarendeltek kontrollra, ha akkor is ez jön ki, akkor kérj hpv tesztet is, 7 ezer körül van kb, ha jól tudom.

2015. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Abban az esetben,ha hpv akkor élhetek-e nemi életet óvszerrel? Most kezdtem el szedni a fogamzásgátlót és most voltam elsőnek nőgyógyásznál. Felírt egy immunerősítőt,aminek eléggé magas ára van, az használ? Gondolom a párom is elkaphatta,neki milyen vizsgálatra kellene mennie és hova?

Papírt nem kaptam róla,arra a papírra írta,amit elsőnek kaptam P2 hpv és 3-6 hónap múlva kell visszamennem.

Csak nemi úton terjed? Az előző kapcsolatomban a volt barátom csak velem volt együtt és az előtte lévő is.A jelenlegi párom volt barátnője rendszeresen járt nőgyógyászhoz,nem volt ilyen problémája.

Köszönöm a választ!

2015. máj. 15. 18:26
 3/7 A kérdező kommentje:
Az orvos semmit nem mondott,pedig tudta,hogy rendszeres nemi életet élek.
2015. máj. 15. 18:32
 4/7 anonim ***** válasza:

El lehet kapni nemi úton is, de akár csókkal is...


Az óvszer nem véd 100%-ban, a bőrfelületek érintkezésével is terjedhet. Nem gyógyítható, az immunrendszernek kell legyőznie, ahogy sok esetben meg is teszi. A nőknek kb. 80%-a kapott már el hpv-t úgy, hogy nem is tud róla.


Ezért kaptál immunerősítőt, bár immunerősítőnek a grapefruit csepp is nagyon jó.


Ha valóban hpv, akkor a párodat már elfertőzted, a jó hír, hogy férfiaknál sokkal hamarabb legyűri az immunrendszer. Nőknél fordul elő, hogy ha nem tudja az immunrendszer legyőzni, akkor beleépíti magát a méhszáj dns-ébe, és emiatt okozhat (nem feltétlenül okoz) méhnyakrákot, ezért fontos a rendszeres szűrés.


Alkalmi kapcsolatba semmiképp ne bonyolódj, a pároddal csak akkor lehet gebasz, ha herpeszt okozó típus, vagy ha más nővel lefekszik, és továbbadja.


3 hónap múlva menj vissza kontrollra, addig az immunerősítőnek hatnia kell, és a fertőzésed is helyrejön (mondjuk ezt sem ártana a párodnál is kezelni, különben utána visszafertőz). Ha ugyanezt az eredményt kapod, akkor kérj hpv tesztet, az biztosra meg tudja mondani, még a típust is meghatározzák.


Ezek után felejtsd el hpv terén a nőgyógyászt (amennyiben pozitív az eredmény), javaslom inkább a nemibeteg gondozót, sokkal felkészültebbek a témában, vagy vannak kifejezetten hpv centrumok.

2015. máj. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A barátom hol tudna HPV tesztet csináltatni? Nem Budapesten lakunk (eléggé messze onnan) és olvastam,hogy ott van férfi és női labor.
2015. máj. 15. 19:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Eszerint az oldal szerint férfiaknak hpv centrum Budapesten, Pécsen, és Debrecenben van...


[link]


De szerintem ha felhívja a legközelebbi bőr- és nemibeteg gondozót, ott meg tudják mondani, hova mehet a környéken, ahol foglalkoznak ezzel.

2015. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez volt az első rákszűrésem és eléggé megijedtem,amikor a doktor mondta hogy hpv gyanús vagyok..
2015. máj. 15. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!