Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek tartott édesanyátok...

Nektek tartott édesanyátok felvilágosítást a menstruációról?

Figyelt kérdés

Vagy ti tartottatok a gyereketeknek?

Ha igen, miket mondott pontosan?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 17. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem igen
2015. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az iskolai több napos kirándulásokra mindig adott betétet, hogy ha ott jönne meg, legyen. Végül otthon jött meg, akkor elmondta, hogy kb. hogyan kell a betétet a bugyiba ragasztani, mikor kell kicserélni. Vett mini tampont is, arról azt mondta, hogy le van írva a használata, olvassam el, és a legfontosabb, hogy mindig mossak kezet, mielőtt kicserélem. Kb. ennyit.
2015. máj. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kb. 9 éves korom környékén világosított fel a menstruációról, ami nagyon hasznos volt és egyben jó is, mert 10 és fél éves korom óta menstruálok, tehát elég hamar megjött.

Elmondta, hogy a kislányokból, ha eljön az az idő, akkor majd "nagylánnyá", nővé válnak, és a nővé válás egyik kezdése, hogy bizonyos időközönként vérzés jelentkezik odalent, amit menstruációnak hívnak. Később, ha majd anya szeretnék lenni, akkor ez nagyon fontos dolog lesz hozzá.

Ilyenkor van betét, ami arra való, hogy ne kenjem össze a ruhámat. Ezt bizonyos időközönként, ha megtelik cserélni kell. Lehet, hogy fog fájni a hasam is olyankor.

Kb. ezeket mondta, így amikor először jelentkezett, akkor szóltam anyunak, bejött hozzám a wc-re, megkérdeztem, hogy ez az? Mire ő mondta, hogy igen. Megmutatta, hogy hol vannak a betétek, amit használhatok és ugye innentől fogva vett a részemre is.

És már magam is anyuka vagyok, de fiam van, szóval neki nyilván nem lesz pont erre a felvilágosításra szüksége ilyen módon, mint egy lánynak, de ha lányom lenne, akkor neki igen, elmondanám és nagyjából ezeket, mint amiket nekem is anyukám és viszonylag elég korán.

2015. máj. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, de hallottam a többiektől, nem volt semmi gond. Amikor megjött, kicsit kiborult, adott 2 bugyit és vastag betétet. Én meg elmentem tampont venni, mert nekem az nem tetszett.

A nemi felvilágosítás otthoni és iskolai hiánya még kisebb gond volt, az alapokat már az ovis társak elkezdik mondani, legalábbis nálunk ez volt, a homoszexualitásról is ott hallottam először, bár akkor még nem értettem igazán.

2015. máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Igen, nekem tartott. Mármint nem olyan nagy leülős beszélgetés, hanem felhozta a témát mosogatás közben. Elmesélte, hogy mi az, saját tapasztalatokat mondott, hogy neki mikor jött meg. Elmondta, hogy nem kell félni, mert nem ijesztő lesz, hanem izgalmas, ilyenkor lesz a lány "nagylány". Elmondta, hol vannak a betétek, majd vegyék el belőle, ha szükségem lesz rá. Megmutatta hogy kell használni
2017. nov. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!