Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 évesen én is használhatom...

15 évesen én is használhatom a menstruáció eltolását fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, ez az egyetlen mód, hogy biztosan el lehessen tolni, márpedig nekem hatalmas szükségem lenne rá, hogy eltolhassam, csak egy héttel, július közepén, mert pont a nyaralásra esik.:( Olvasgattam róla, de sajnos nem sokat értettem abból amiket leírtak, pl. hogy szedni kell aztán hirtelen abba kell hagyni (csak ilyesmi rémlik, de nem biztos:D).

Mint már írtam, nagyon nagy szükségem lenne rá, légyszi segítsetek!!!!!



2015. máj. 23. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mióta szeded a fogamzásgátlót?

2 levelet kell végigszedni mrgszakítàs nélkül.

2015. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
A helyedben inkább nődokival beszélném meg. Egyáltalán ki írt fel neked fogamzásgátlót? Nagyon fiatal vagy. Mindenesetre nemcsak fogamzásgátlóval lehet eltolni, hanem más gyógyszerrel is, ha megértő nődokit találsz, akkor talán ír fel neked ilyet.
2015. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Semmilyen fogalmazásgátlót nem szedek, csak ugye hallottam erről, és mivel nagyon fontos lenne, arra lennék kíváncsi hogy ilyen korban kipróbálható-e!
2015. máj. 23. 19:24
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem jó ötlet és nagy valószínűséggel nem is írja fel neked senki, inkább azt kellene mondanod, hogy el akarod halasztani a menzeszedet és arra kérj gyógyszert.
2015. máj. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Így nem tudod elhalasztani, csak ha már szednéd egy ideje.
2015. máj. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Ha még az esemény előtt van 2 hónapod, akkor működik a fogamzásgátlós módszer, ahogy felül írta már valaki.


Viszont orvossal kell felíratnod, és ebben a korban ez nehéz lesz.


Amúgy igaza van annak, aki azt írta, hogy az eltolásra kérjél gyógyszert, mert van.

2015. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze, simán, aztán nem kell csodálkozni, hogy sztébszod a szervezeted! De hajrá.
2015. máj. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát azért az ilyen tologatós dolgot 1-2 évente egyszer szabad megejteni, és nem frissen az első pár hónap szedés után. Ha most elkezdenéd szedni, - illetve a vizsgálatokat, vérképet, stb követő első menstruációd első napján - akkor még az is lehet, hogy összevissza, teljesen kiszámíthatatlanul vérezgetnél. Arról nem beszélve, hogy egy 15 éves gyerek ne szedjen fogamzásgátlót. Ha szexuális életet él, akkor is használjon hormonmentes módszereket.

Használj tampont és kész, attól, hogy menstruálsz még nem áll meg az élet. Nyaralásnál is csak annyiból rosszabb, hogy az első pár napodban úgy kell tervezni, hogy esetleg többször legyetek mosdó közelében.

Mondjuk 15 évesen már azt csodálnám, ha annyira tutin be lenne állva a vérzésed, hogy előre ki tudd számolni biztosra. (azt már csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy mindenfajta hormonális fogamzásgátló használatának alapfeltétele!)

2015. máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem élek szexuális életet (természetesen), nem szedek fogamzásgátlót, csak olvastam erről a módszerről. Fogalmam sem volt, hogy ez esetleg káros lenne, arról tudtam, hogy hosszútávon az. A 7.es válaszolónak üzenném, hogy arrébb okoskodjál, szerintem senki nem adott rá okot, hogy ilyen stílusban irogass, totál tapasztalatlan vagyok, ezért írtam ki a kérdést, nem kell rögtön lehurrogni.

Utolsó, az a helyzet, hogy elég erős a menstruációm, nagyon sok, és fájdalmas, van hogy egy hétig is eltart (a végefele már enyhébben, persze). A tavalyi nyaralásnak az utolsó 2 napján jött meg (7napot voltunk), totál nem volt kedvem semmihez, a fürdést elképzelhetetlennek tartottam, még tamponnal is, azt tudni kell hogy ilyenkor nagyon rossz a közérzetem, stb stb... Ezért lenne fontos, hogy eltoljam, elég lenne csak ez a hét. Azért valamivel csak okosabb lettem, hogy tudom van ilyen gyógyszer is.:)

Köszi mégegyszer, annak aki normálisan válaszolt.

2015. máj. 25. 18:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as hozzászóló!


Nem lehetetlen, hogy beálljon a mensije 15 éves korára. Én pl. 12 évesen kezdtem menstruálni, és soha nem késett, vagy jött előbb, mindig pontosan 28 napra jött meg. Épp ezért rögtön tudtam, hogy teherbe estem, mert nem jött meg. Mikor már 2 napja késett, még mindenki azt mondta, áááá nem tuti még, ebből még lehet mensi, nehogy csalódjak. Én kitartottam a megérzésem mellett, hogy én bizony várandós vagyok. És tessék, tényleg ott volt a fiam a pocakban.


Amúgy egyetértek, 15 évesen nem a legjobb megoldás fogamzásgátlót szedni.

2015. máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!