Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló felíratása?...

Fogamzásgátló felíratása? Kell hozzá más vizsgálat is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most leszek 20 éves, 13 éves korom óta menstruálok. Az első 1-2 év rendszertelen volt, majd viszonylag beállt, és amiután elkezdtem nemi életet élni,napra pontosan jött meg mindig. Viszont több,mint fél éve véget ért a kapcsolat, azóta pedig teljesen rendszertelen lett a menzeszem, van,hogy napokig csak vérezgetek, és van, hogy be sem akar igazán indulni a vérzés.

Mivel 2-3 hónapja fent áll ez a helyzet, így arra gondoltam, hogy elmegyek nőgyógyászhoz tablettát felíratni. A kérdésem pedig az lenne, hogy ha már gyógyszert szedek, szeretném "helyreállítani" a szőrösségemet, mert nagyon zavar. Kell valamilyen hormonális vizsgálat előtte? Vagy csak mondom az orvosnak, hogy ezen is szeretnék változtatni? Hogy működik ez?


2015. máj. 25. 08:15
 1/3 anonim válasza:

Ha a szőrösségeddel is baj van, szerintem kellene előtte vizsgálat, ezt így ahogy van mondd el neki is.

Egyéb esetben általában egy vérvétel és egy kis beszélgetés előzi meg a gyógyszer felírását

2015. máj. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen panaszokkal ne nőgyógyászhoz menj, hanem endokrinológushoz, vagy olyan nőgyógyászhoz, akinek a hormonproblémák a szakterülete.
2015. máj. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De miért pont fogamzásgátló, amikor az nem fogja csak látszólag megoldani a problémádat?

Vagy soha nem akarsz gyereket?

Mert akkor végül is szedheted, ez is csak egy méreg a sok közül.

2015. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!