Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett pár...

Fogamzásgátló mellett pár csepp menstruáció. Ennyire kevés is normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 éve szedek fogamzásgátló tablettát. Eddig semmi gond nem volt.(soha nem felejtettem el bevenni, és percre pontosan szedem.

Be van állítva minden napra az ébresztő,hogy szedjem be)

1-2 hónapja elkezdett a menstruációm mennyisége lecsökkenni. Időközben rengeteg antibiotikumot szedtem.

Némelyik olyan hatóanyagú, amelyik elméletileg nem befolyásolja a fogamzásgátlót,de szedtem olyat is,amire

határozottan rá volt írva,hogy igen csökkenti a hatékonyságát.

Ebben a hónapban tegnap kellett volna megjönnie (azaz a fogamzásgátló szünetének 4.napján). Ma jött meg,de annyi is volt.

Pár csepp vagy se... Érdemes lenne egy tesztet vennem szerintetek?

1 hete voltam nőgyógyászati vizsgálaton. Felhoztam, hogy újabban kevesebb a mennyisége,de a mostani semmi szinte.

Az orvos azonnal rávágta,hogy a tabletta. A vizsgálaton hüvelygombát talált. Múlthéten meg volt a 6 napos kezelés.

Gondolom ennek nem igazán van köze a menstruációhoz,de ha igen akkor világosítson fel valaki.

Vagy normális ennyire kevés mennyiség is a fogamzásgátló mellett?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. máj. 27. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Normális lehet, főleg ha antibiotikummal meg is lett egy kicsit bolondítva.

Gondolom az antibiotikum miatt védekeztetek máshogy is, akkor szerintem nem kell teszt

2015. máj. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

antibiotikum mellett védekeztél kiegészítően is?

én is fogamzásgátlót szedek és mindig ügyelek rá, hogy amíg nem muszáj, addig ne szedjek antibiotikumot. amúgyse túl jó, de így meg különösen ügyelek rá, megkérem az orvost.

egyébként én is van , hogy kevesebb vérzést tapasztalok, mielőtt nem szedtem heti 5-6 napig tartott jó erősen. most 2-3 nap gyenge. szóval nekem is rövid

2015. máj. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ja és elvileg már antibiotikum szedése előtt 2-3 nappal is ajánlott kiegészítő védekezés, valamint a kúra alatt, utána is minimum egy hétig. sőt még utána a levél végéig ajánlott legalább a megszakításos közösülés.

én ezért is nem szedem mellé, mert teljesen megkavarja, meg annyian esnek teherbe emiatt, hogy nem szívódik fel így a tabi és petesérése lesz

2015. máj. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Alapvetően ilyen alkalmakkor igen szoktunk védekezni,ha nem is óvszerrel, akkor megszakításos módszerrel.

Bár 1x volt a kúra alatt, hogy a párom mondván,hogy miért ne? Így annyi volt a megszakításnak.

Az antibiotikum kúra előtt pedig nem,nem volt védekezés,mert hirtelen jött mindig utána valami olyan,ami miatt azt írt fel az orvos.

2015. máj. 27. 18:46
 5/7 anonim ***** válasza:
akkor azért tesztelnék egyet....azért elég felelőtlenek vagytok
2015. máj. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

igen, ezért mondom, hogy ha nem tudtok ilyenkor normálisan védekezni, akkor ne szedj antibiotikumot.

persze, van pár súlyosabb betegség , vagy ha nem tudják hol van probléma, akkor tényleg segíthet, de ilyen egyszerűbb betegségeknél, ami akár magától elmúlik szövődmény nélkül, ott ne erőltesd az antibiotikumot mert ha nem is most, később baj lehet belőle.

2015. máj. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Megoldódott :) Nincs semmi probléma

2015. máj. 28. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!