Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha az ösztrogén női hormon,...

Ha az ösztrogén női hormon, akkor miért hat fogamzásgátlóként?

Figyelt kérdés

Elnézést, lehet hülye kérdés de nem értek hozzá. Kaptam fogamzógátló tablettát aminek az egyik összetevője az etinilösztradiol. Magas a tesztoszteron szintem, lehet ezért adott az orvos ilyen gyógyszert. Én úgy tudom, hogy az ösztrogén női hormon, tehát az pont segítene helyreállítania a tesztoszteron szintemet, így tűnik logikusnak (lehet nem az). A magas tesztoszteron nőknél meggátolhatja a teherbeesést, tehát az ösztrogén szedés elvileg segít, hogy ez a szint rendben legyen és így teherbe tudjon esni, de ha ez igaz, akkor miért teszik bele a fogamzásgátló tablettába? Ami meg pont, hogy megakadályozza a teherbeesést? Illetve, a doki a magas tesztoszteronom miatt adhatta ezt a gyógyszert? Tehát csökkenteni fogja a tesztoszteronomat?


Köszönöm a választ!



2015. máj. 29. 11:29
 1/4 A kérdező kommentje:
És ha tényleg segít helyreállítania a tesztoszteronomat, ha abbahagyom a tabi szedését akkor nem fog újra visszaállni a tesztoszteron szintem magasra?
2015. máj. 29. 11:32
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok az ösztrogén akkor ösztrogéndominancia alakul ki ami gátolja a peteerest.

A dokik Mindenre a fogamzásgátlót írják. Nem tudom mi a panasz, hogy derült ez ki de nem fogi gátlóval kellene rendberakni.

2015. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

na kedves kérdező egy biológia gimnázium osztályos anyag

az ösztrogénre szüksége van a szervezetednek a nőknek nagyobb mennyiségben mint a férfiaknak

ha nem lenne ösztrogéned akkor igen hamar csontritkulásos lennél és korán lenne menopauzád hát ezért

2015. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:D
2015. máj. 30. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!