Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez azért van mert megjöhet?

Ez azért van mert megjöhet?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a derekam alig tudok ülni meg menni.Az alhasam nem fáj.Már 2éve van fehér folyásom eléggé fáradékony vagyok és hirtelen felkapom a vizet.A fejem néha fáj.A mellem most nem feszül csak szokásosan érzékeny.Megjöhet?Eléggé félek ettől az egésztől.Légyszii normális válaszokat írjatok előre is köszönöm.

2015. máj. 29. 13:21
 1/10 anonim válasza:
Igen, valószínűleg megjöhet mostanában. Mennyi idős vagy, kedves kérdező?
2015. máj. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Simán lehet azért. Ne félj tőle, ez teljesen természetes.
2015. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel az első lesz, így gondolom 12-14 körül vagy, első havi előtt nekem is 2-3 évig fehér ragadós folyásom volt, nődokik szerint természetes, idővel elmúlik.

Mivel hormonváltozásod van, így készülj fel arra, hogy jobban fogod kívánni a nemi életet, de ne vonja el a figyelmedet a tanulástól.

Nem kell félni tőle, 50 éves korodig fogsz ezzel "szenvedni" a melled minden menstruáció előtt 2 nappal kezd érzékennyé válni, és a havi 3. napjáig lesz érzékeny, derékfájás természetes reakció, én ilyenkor ki se bírom húzni magam, ám sok haspréssel kitudod húzni, mellesleg ilyenkor sokkal érzékenyebb az ember, hisztisebb, hamarabb felkapja a vizet, azt se tudja, hogy merre áll a feje, 5 percenként változik a hangulat, ha tampont használsz majd, akkor figyelj arra, hogy nem vagy-e rosszul tőle, mert TSS-t okozhat, elég ritka, de nem árt figyelni, kérdezd nyugodtan meg a nődokidat :) nem kell rágörcsölni, ám arra számíts (ha erre hajlamos vagy) hogy az első napokban fájni fog a fejed, hasmenésed lesz, vagy görcsben leszel. Évek alatt kitapasztalod majd a neked kényelmes betétet/tampont, már meglesz a rutinod benne, és akár megvan akár nincs meg, mindig legyen a táskádban tampon/betét, ugyanis fiatal vagy, tehát összevissza fog megjönni, lehet, hogy kimarad 1 hónap, meg olyan is, hogy rá két héttel megjön, 18-21 éves korodra áll be normálisra, 26-32 naponta kell megjöjjön, és a maximum 7 napig tarthat, de nálad ez teljesen rendszertelen lesz.

Ha élsz mellette nemi életet, akkor évente el kell járnod rákszűrésre :)

2015. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok köszönöm a válaszokat.Már anyukámmal beszéltem és azt mondta ,hogy közel járok hozzá.Én egyáltalán nem várom.Még az a kérdésem van,hogy ha tesin erösítünk az megárthat?
2015. máj. 29. 13:48
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos kicsit hányingerem is van.
2015. máj. 29. 13:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Testnevelésnél, ha nagyon erős fájdalmaid vannak, nődokit megkérheted, hogy azokra a napokra írjon neked felmentést, amit benyújtasz a tesitanárnak, ám ne élj vissza ezzel a menstruáció dologgal, középiskolában és munkahelyen már lefogják sz..rni, hogy te menstruálsz, mivel az nem betegség, hanem egy állapot.

Amikor nincs menstruációd, érdemes mindennap 50 hasprést és oldalsó lábemelést csinálnod, ezzel megúszva a menstruációs görcsöket, mert megvagy mozgatva, a tesin futás semmit sem segít ezen, viszont, ha úgy érzed, hogy megerőltető a feladat (kötélmászás, piramisozás, bukfenc) akkor ne csináld, mert ezekkel a mozdulatokkal nagyon sok vért nyomsz ki magadból, és előfordul, hogy átázik a nadrágod, és kellemetlen lenne, ha mindenki azt nézné, hogy véres vagy alul...

2015. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kovács Vivien :)) válasza:
100%

Szia!


Nekem is így volt, pont így ;)

És rá 2-hétre megjött a menszeszem :)

Ha iskolába mész akkor ajánlanám a tisztasági betétet :)

Mert ha megjönne véletlenül ne érjen kellemetlenség :)

Üdv: Vivi

2015. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha megjön neki, semmit nem ér a tisztasági betéttel, mert az nem arra való, h a menstruációs vért felfogja! Ilyenkor EGÉSZSÉGÜGYI betét kell, a tisztaságit használhatja a többi napon!

Kérdező! Igen, valószínűleg hamarosan meg fog jönni! Egyébként furcsa, de manapság a legtöbb lány a te korodban várja. Szinte naponta vannak ilyen jellegű kérdések.

2015. máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha tornázol, lovagolsz, vagy máshogyan sportolsz, amikor megvan, akkor kevésbé fogsz görcsölni, tehát ha nincs más bajod, tesi órán is nyugodtan részt vehetsz majd, nem tesz kárt benned, ha erősíteni kell. :)
2015. máj. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tipp: Ha egy ideig még nem jön meg, és a fájdalom kezd felerősödni, esetleg átterjed a hátadra, és még 1-2 hétig nem akar elmúlni, akkor nézessétek meg orvossal, mert nekem ugyanilyen panaszaim voltak, és kiderült, hogy a vesémmel van gond :/
2015. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!