Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha menstruálok, majdhogynem...

Ha menstruálok, majdhogynem elájulok, sőt hányingerem is van (főleg az első három-négy napon). Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 11 éves korom óta menstruálok. Sosem bírtam túl jól, alapból rengeteg mennyiség távozik belőlem minden egyes alkalommal. Mostanában viszont hányingerem, erős fej- és hasfájásom van, szédülök, majdhogynem elájulok. Alapból brutális vashiánnyal küzdök (4-es, holott 10 lenne a normális), de ha megvan, ez persze gondolom, alacsonyabb. A háziorvosom írt fel naponta szedendő vasgyógyszert (2 hónapja szedem), de még így is semmi. Mit csináljak? Egyre nehezebben bírom már így a suliban.

2015. jún. 1. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
nem csak vaspótlót, hanem fájdalomcsillapítót is kéne szedned
2015. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én egy ideig NO-Spa-t szedtem (remélem jól írtam le a nevét) de nem igazán vált be, nőgyógyász felírt nekem fogamzásgátló tablettát, azóta nem görcsölök. (nem élek szexuális életet, tényleg csak a görcsökre szedem :D)
2015. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tényleg, kimaradt, hogy a tegnapi nap során három No-Spa-t lapátoltam be, de egyáltalán nem enyhültek a fájdalmaim. Régebben AlgoFlex M-et szedtem, de az sem volt hasznos.
2015. jún. 2. 05:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is borzasztó fájdalmaim vannak olyankor,én is kerültem már ájulás közeli állapotba. Egyedül a cataflam segített, ilyen kis pirosas színű, de egy ideje hiánycikk :/
2015. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vashiány sok mindennek lehet a tünete.

nem küldtek el további vizsgálatokra?

2015. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálam is néha előjön az ájulás, főleg első napokon. Ez sajnos ezzel jár. :/

Arra figyelj, hogy ha állandóan eszed a fájdalomcsillapítót, egy idő után immunis lesz rá a szervezeted, és még annyit sem fog hatni, mint előtte!

18L

2015. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok helyen olvastam, hogy a fekete melasz minden menstruációval kapcsolatos problémát teljesen megszűntet, valamint energetikusabb lesz tőle az illető. Teljesen természetes, napi 1-2 evőkanállal beveszel belőle és elvileg 1 hónap után már érződik is a hatása, a második hónaptól pedig minden panaszt elmulaszt.

Ha jól tudom, egy liter 3-4 ezer forint, de szerintem ennyit megér...valamint ez kitart kb. 2 hónapig.

Jobb, mint gyógyszerekkel tömni magad!

2015. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sportolj rendszeresen, és figyelj az étkezésedre: több zöldség, gyümölcs, fehérje, kevesebb édesség.
2015. okt. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!