Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhes lettem mire kell oda...

Terhes lettem mire kell oda figyelnem a terhességem alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Még nagyon az elején vagyok, de nem tudom pontosan hogy mikre kell oda figyelnem evésnél ívásnál?

2015. jún. 4. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Elj egészségesen.. Cigi, gyógyszerek és alkohol károsítják a babát. Koffeint sem árt mérsékelni, nyilván a reggeli kávé belefér de az energiaitalok és cukrozott koffeintartalmu üdítők már nem igazan. (nem heti egy pohár kóláról van szó). Az étkezés igazából neked is fontos, gondolom nem szeretnél +30 kg-mal menni szülni. Ráadásul a sok cukros növeli a terhességi diabétesz esélyét ami szigorú diétával, ha szükséges inzulinos kezeléssel jár. A változatos táplálkozás eleve fontos, nyilván ilyenkor duplán oda kell figyelni, hogy mindenféle fontos tápanyagot és vitamint bevigyel a szedvezetedbe.

Egyébként folsavat legalább szedjél, az fontos. Ha görcsölsz az normális de magnézium segíteni szokott, azt ajánlják orvosok.

Mozogni ugyanúgy lehet de új dologba most ne kezdj bele, viszont ha eddig csináltál valamit akkor azt lehet folytatni attól függően, hogy mi az. Szex sem tilos csak óvatosabban ajánlatos ameddig az orvos nem tiltja. Normális lefolyású terhességnél lehet végig.

2015. jún. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2015. jún. 4. 09:38
 3/5 A kérdező kommentje:
Még a másik két dolog, az egyik hogy elől letört a fogam azt megcsináltathatom? meg van a könyökömön egy szemölcs és le szedethetem a terhesség alatt?
2015. jún. 4. 12:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Fogaidat mindenképp csináltasd meg, mert hamarabb romlanak most. Röntgenezni nem szabad!

Szemölcsöt is le lehet szedetni, de előtte kérdezd meg az orvost is.

2015. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. jún. 4. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!