Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Veled is előfordult már...

Veled is előfordult már ájulás a mensi első napján?

Figyelt kérdés

Sajnos nálam visszatérő probléma ez. Kb. 3 éve egyre jobban szenvedek a mensi első napjain, van amikor rettentő erős görcsök, máskor tompa fájdalom és többször előfordult, hogy az 1. napján elájultam a gyengeségtől vagy a görcsöktől.

Cataflam + Algoflex-M néha segít, de az sem mindig és mégsem lehet marokszám szedni.

Nálatok mi vált be?

21/L



2015. jún. 6. 12:05
 1/7 piriiiii ***** válasza:

Az, hogy lefeküdtem és pihentem, ittam eleget, vagy langyos vízben fürödtem.

Gyógyszert csak brutális esetekben szedek.

Sajna nyáron nekem is gyakori az ájulás. :/

2015. jún. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eddig menstruáció előtt 3 nappal mindig feszült a mellem, onnan tudtam, hogy oké, még van 3 napom :D

Első nap fájt is hasam rendesen, sőt nekem 4. nap nagyon durva lenni. Semmi előjel nélkül egy pillanatra olyan fájdalom lesz a hasamban, hogy megszédülök, lever a víz és pár másodpercig sötét minden.


Na mióta cickafark teát iszok előtte, azóta a mellfeszülés elmúlt, az első napot is jobban viselem, a 4. napra meg nem rémlik, hogy lett volna azóta ilyen.

2015. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Egyszer voltam ájulás közelben egy tipikus első napomon.

Nagy meleg + keves folyadék + görcsök + sok mászkálás okozta. Ennek nyilván az ellenkezője segít.

Vashianyos vérszegénység esetén maga a menzesz okozhat ilyet.

2015. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gyümölcskosár válasza:
Nekem szintén az első napom a legrosszabb. Hányingerem van, gyenge vagyok, szédelgek, és ájulás érzésem van, egész nap csak aludnék. Sajnos még én sem jöttem rá, hogy mit tehetnék ezek ellen, de nagyon szenvedek az első napokban. :(
2015. jún. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem csak akkor amikor először megjött

13/L

2015. jún. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gyümölcskosár válasza:
Nem mindenki ilyen szerencsés sajnos!
2015. jún. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es nekem is ezek a túneteim. És sajnos ájultam el miatta, amúgy hiába magyarázom az orvosnak, hogy ettől vagyok rosszul, nem hallott erről.

Hát kösz, tényleg van aki meg sem érzi, én meg mindig szédelgek.

2015. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!