Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 vagyok,2,5 éve jött meg,...

16 vagyok,2,5 éve jött meg, eddig 28 napos volt a ciklus, múlt hónap óta változott. Mi okozhatja ezt a változást?

Figyelt kérdés
9 hónapja feküdtem le elsőnek a barátommal, megszakításos közösüléssel. Eddig nem estem teherbe, viszont most késik a menstruációm. 28 napos volt a ciklusom, aztán múlt hónapban 31, most pedig 32. nap van, de még mindig semmi.A legtágabb termékenységi időszakban ami lehet, egyszer csináltuk és akkor is jóval előtte kivette. Előváladék pedig nem tartalmazhatott spermiumokat, hisz előtte nem élvezett el, így nem maradt a húgycsőben az előző elélvezésről spermium, ami belekerülhetett volna az előváladékba. Mitől késhet?
2015. jún. 20. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy nem élvezett el előtte, sajnos tartalmazhat spermiumokat az előváladék. Kicsi az esélye, de lehet, ezért mondják, hogy a megszakítás nem védekezés.


Két dolog lehet:

- Alapvetően késik a menstruációd. Minden nőnél előfordulhat, hogy stressz, betegség, gyógyszer hatására, vagy akár minden ok nélkül késik, vagy esetleg egy ciklus kimarad. Ez nem jelent semmi kórosat, utána általában minden visszaáll a rendes kerékvágásba.


-Terhes is lehetsz, mert a termékenységi időszakban megszakítással szexeltetek.


Ennek kiderítésére én azt mondom, hogy vegyél egy terhességi tesztet, ha 28 naposak a ciklusaid, és ha terhes lettél, már jó eséllyel pozitívat mutat. Ha a teszt negatív, várj türelemmel, esetleg pár nap múlva csinálj egy újabbat a biztonság kedvéért.


Még egyszer mondom, a megszakítás nem védekezés, akkor sem, ha előtte nem szexeltetek. Ismerek olyat, aki így esett teherbe, kicsi az esély, de van ilyen. Használjatok valami más módszert, ha nem akartok 16 évesen gyereket.

2015. jún. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előváladék nem tartalmazhatott sperimumokat??Miről beszélsz...???

Nehéz védekezni?16 évesen szűlni akarsz?

2015. jún. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előváladékban mindig lehet spermium! Emiatt (sem) biztonságos a megszakításos védekezés. Lehet az is, hogy mostanában sokat sresszelt vagy fogytál vagy elkaptál egy fertőzést, ezektől mind késhet, de elsőnek vegyél egy terhességi teztet, mostmár kimutatja ha esetleg terhes lennél.
2015. jún. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
15 évesen elkezdeni a nemi életet...nem vesztegetted az időt! Még bőven előfordulhat menstruáció tolódás akár kimaradás is, hiszen fejlettséged még messze van a véglegestől!
2015. jún. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!