Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzáságtló mellett lehet...

Fogamzáságtló mellett lehet terhes valaki?

Figyelt kérdés
és ha igen, hogyan lehet észrevenni ha mondjuk mégis megjön? és ha korai nem mutatja még ki a teszt. ha szedem tovább a gyogyszert akkor elmehet a gyerek? Csak kiváncsiság.

2015. jún. 23. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet terhes. Előfordul fogamzásgátló nélkül is, hogy a terhes kismama még menstruál, ilyenkor nehéz észrevenni, ezért gyakori, hogy már 4-5 hónapos a baba, mikor rájönnek. Főleg ha terhességi panaszok sincsenek. Ha szeded tovább a gyógyszert, egyáltalán nem biztos, hogy megszakad a terhesség, viszont nagyon ártalmas a gyerekre nézve, mindenféle fogyatékosságot okozhat.
2015. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

vannak szabályok amiket be kell tartani és nincs gond(elvileg). pl minden alkalommal ugyanabban az időben kell bevenni, ha véletlenül hányás/hasmenés jelentkezik akkor szintén a betegtájékoztató szerint kell pótolni, ha nem szívódott volna fel a gyógyszer stb.


elvileg nem okoz a bogyó a magzatban kárt, de ha megtörtént a baj akkor felesleges tovább szedni.

hogy hogy lehet észrevenni a terhességet ilyen esetben nem tudom. van aki végig menstruálja ezt az időszakot is, és abból se veszik észre(mondjuk ez is ritka, de néha hallani ilyet is), hogy nem veszi észre, hogy növekszik a hasa.

2015. jún. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert pontosan szedem, és annyi hogy észrevettem kb 1 honapja megy a hasam néha, naponta 1-2 alkalomnál többször nem. csak nagyon laza szokott lenni a székletem ami aggaszt. és most pár napja hányingerem van meg fájdogál a hasam. de jövöhéten kell hogy megjöjjön.
2015. jún. 23. 17:09
 4/7 anonim válasza:
nem akarlak megijeszteni de egy kolléganőm ugy,hogy rendszeresen szedte a gyógyszert és testesebb is volt a 4.n hónapban vette észre,hogy nem oké és addig végig szedte a tablettát.és vele kétszer is előfordult,hogy terhes lett gyógyszer mellett. az ember sok mindent elfelejt pl a gyógyszereket is de miután úgy szüli az utolsó gyerekét,hogy tabi mellett nehéz ráfogni,hogy nem figyelt oda a következő alkalommal sem.
2015. jún. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A hasmenés az tényleg nem túl jó dolog ebből a szempontból. Nekem is van ismerősöm, aki esett így teherbe. Mindenképp javaslom, hogy csinálj majd tesztet, akkor is, ha jelentkezik a megvonásos vérzés.
2015. jún. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
rendben. köszönöm. egyébként még annyi hogy csak reggel fáj a hasam. és múltkor rosszul lettem reggel valoszinu le esett a vércukrom. és émelyegni szoktam reggel. aztán ha eszek elmúlik. remélem nem terhesség.
2015. jún. 24. 21:22
 7/7 A kérdező kommentje:
csinálok egy tesztet mindenképpen
2015. jún. 24. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!