Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék, hogy ne legyek...

Mit tehetnék, hogy ne legyek ennyire ráfeszülve a nőgyógyászati vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Én komolyan már mindent próbáltam, de mindig nagyon ideges vagyok előtte. Emiatt befeszülök, és kellemetlenebbek a vizsgálatok. Hiába mondogatom magamnak, hogy ő orvos, csak megvizsgál... Még azt is tudom, hogyha egyszer gyerekem lesz, sokszor kell orvoshoz járni, de mind hiába. Kellemetlenül érzem magam a szituációban is, mondjuk szerintem biztos sokan mások is. Ti mit csináltok, hogy jobb legyen?
2015. jún. 24. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Történet jut az eszembe :D

Nőgyógyászat

Mi nők mindannyian tudjuk, mit jelent egy nőgyógyászati vizsgálatra való felkészülés. Testileg és lelkileg is különleges előkészületeket igényel, beleértve a ruházat megfelelő kiválasztását és a szokásosnál is alaposabb tisztálkodást, nehogy valami kellemetlenség legyen. Az egyik magazin pályázatot írt ki nőknek a legcikisebb nőgyógyászati élményük megírására. Az 5000 dolláros fődíjat ez a pályamű vitte el:

- Délre kaptam időpontot a nőgyógyászhoz, örültem, hogy délelőtt viszonylag stresszmentesen fel tudok készülni majd az eseményre. Reggel azonban telefonhívást kaptam a rendelőből, hogy jó lenne, ha 9:30-ra ott tudnék lenni. "Persze, ott leszek" mondtam a legnagyobb nyugalommal, és csak utána estem pánikba. A reggeli kapkodás a szokásos menetben folyt, gyerekek reggeliztetése, öltöztetése, uzsonnák csomagolása, fuvarozás az iskolába, óvodába stb. 8:45-re értem haza, nem volt már idő újabb fürdésre, ezért csak gyorsan felkaptam a mosakodó rongyot a kád mellől, és jól lemostam magam "ott". Autóba vágtam magam és rohantam az orvoshoz. Felfeküdtem az asztalra, a fejemet a fal felé fordítottam, és azt képzeltem, hogy Párizsban sétálgatok... A doki megszemlélte a terepet, majd így szólt:

- Húha! Látom, ma volt egy kis különleges felkészülés...

Nem tudtam miről beszél, nem reagáltam semmit, tovább sétáltam "Párizsban". Hazamentem, a nap további része a szokásos rutin szerint ment, főzés, gyerekek összeszedése, házi feladatok ellenőrzése stb. Délután fele a lányom ijedt hangon kérdezte:

- Anyu, hol van a mosdórongy a fürdőszobából?

- Kidobtam, vegyél elő másikat.- mondtam neki.

Mire a lányom:

- De nekem az kell, mert benne volt az összes csillámporom és flitterem!

2015. jún. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekem női orvosom van, sokkal elviselhetőbbnek gondolom, mint egy férfi elötti terpesztést.
2015. jún. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az én orvosom férfi, de amúgy nagyon aranyos, meg barátságos is, de annyira kikészülök... Tisztára hülyeség. Mindig próbál velem beszélgetni, meg mondja, hogy mit csinál, de ettől méginkább ideges leszek, mert csak túl szeretnék esni a dolgon... És ezen jó lenne változtatni.
2015. jún. 24. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:
És ha zenét hallgatnál közben?
2015. jún. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azóta vagyok ilyen, amióta szültem, és akkor vagy 10 ember előtt kellett terpesztenem (szülésznők, dokik, csecsemősök). Amikor nőgyógyászhoz megyek, kinézek egy jó kis szeget a falon vagy valamit és csak arra koncentrálok.
2015. jún. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is női orvosom van, annyira szégyenlős vagyok, hogy nagyon fontos nekem a női orvos!
2015. jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én ennél az orvosnál születtem. Anyukám is hozzá jár, és hozzá vitt el először is. És engem ez a tény is zavar, olyan furcsa, hogy nála születtem... De amúgy nagyon jó szakember, csak szerintem velem van baj... Lehet ez a szégyenlősség már fóbia szerű :D Más tippem nincs.
2015. jún. 24. 16:30
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Azért lehet, hogy megpróbálnék egy női orvost egyszer. Lehet hogy segít a fóbiádon. Mit vesztenél? semmit...
2015. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!