Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szeretnék fogamzásgátlót...

Szeretnék fogamzásgátlót szedni, de anyám ellenzi. Hogy győzzem meg? 16/L

Figyelt kérdés

4,5 éve van meg a menzeszem, azóta már többször is beállt valami rendszer szerint, de aztán 4-5 havonta kihagy vagy valahogy szétdobálódik.

Szeretnék fogamzásgátlót szedni, mert ha esetleg arra kerülne sor, hogy lefeküdnénk a barátommal, (persze óvszerrel is védekeznénk), nem szeretnék azon stresszelni, hogy valami baj történt, csak azért mert késik a mensim. De ha ezt elmagyarázom anyámnak, csak annyit váltok ki nála, hogy "akkor ne feküdjetek le". Viszont már én is szeretném, rég óta együtt vagyunk és már egyszer majdnem megtörtént, és az a "majdnem" nem azért van mert valamelyikünk nem akarta.



2015. júl. 2. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen én se engedném, inkább kivizsgálás kell, 4-5 hónapos kimaradás minden, csak nem normális.
2015. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

anyukádnak igaza van!

ha meg kihagy akkor menj el orvoshoz, mondjuk ezek amilyen hülyék úgyis felírják...

én nem szedném a helyedben!

sokáig szedtem, meg is bántam, felesleges

2015. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Elég az óvszer ha nem vagytok hebrencsek, a fogamzásgátló annyi bajt tud okozni, hogy ne mérgezd vele magad, főleg 16 évesen. Olvass utána fórumokon miket írnak a nők, hogy milyen következményei lettek, borzasztó.
2015. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én sem engedném szedni.

Én is sokáig szedtem, de nagyon megbántam, mindenféle bajom lett tőle.

Ha újra kezdhetném, sose szednék.

Nagyon kényelmesnek tűnik, de amikor 30 felé rájössz, hogy lehet, hogy emiatt nem lehet gyereked, akkor inkább gyógyszer nélkül. Védekezni máshogy is lehet. Nekem gyógyszer nélkül is napra pontosan megjön. A gyógyszertől nem oldódik meg a problémád, csak mesterségesen beállítják. Ha elmész dokihoz ezzel, tuti a gyógyszert fogják kitalálni megoldásnak.

2015. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még várjvele szerintem is.
2015. júl. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Menj el nogyogyaszhoz:) mindenkepp! De nem hinnem hogy komoly a baj, ez Szerintem menstruacios zavar, de azert doki!!
2015. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul fogalmaztam. Nem hagy ki 5 hónapot hanem mondjuk 5 hónapig rendszeres, aztán késik pár hetet párszor aztán megint beáll más rendszer szerint. De el fogok menni dokihoz úgyis. Köszönöm a válaszokat.
2015. júl. 2. 17:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagy bajt okozhatsz 16 évesen hormonok szedésével!!!
2015. júl. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Saját tapasztalatom alapján azt javasolom neked, hogy ne szedj fogamzásgátló tablettát. Húgaimnak és barátnőimnek is csak ezt tudnám mondani. Én majdnem 2 és fél évig szedtem, ami ha utána olvasol nem túl sok idő, mert ennél jóval hosszabban használják általában a nők. Tavaly szeptemberben hagytam abba és most talán már kicsit rendeződik a hormonháztartásom... Nagyon óvatos voltam, mindent betartottam,ennek ellenére még most is a mellékhatásoktól szenvedek. Megjegyzem 5 évvel voltam nálad idősebb, amikor elkezdtem szedni. Amik nálam jelentkeztek: hajhullás, férfias szőrzet megjelenése (korábban sosem kellett bajuszgyantát csináltatnom, ezek után kellett), pattanások az arcon, karokon és a háton, hízás. Korábban egy ilyen panaszom sem volt, eddig szerencsés voltam, mert az alkatom szempontjából is jót örököltem a szüleimtől. Orvostanhallgató lévén tudtam mennyire nem jó döntést hozok azzal, hogy szedem. A női hormonháztartás bonyolult és ha valakinek rendesen működik, meg kell, hogy becsülje. Ha most visszamehetnék az időben bárcsak lett volna valaki, akire hallgatok... Jó megoldásnak gondolom az óvszert és a spermicidet, ha ezeket együtt használod, nem lesz baj belőle és az egészségednek sem ártasz! Az életben mindennek megvan a maga ára! Kívánom, hogy jól dönts!
2015. júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!