Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pisilnem egész nap nem kell...

Pisilnem egész nap nem kell menni. Tizenéves korom óta ez így van. Ez normális? (iszom mindig eleget) Mi lehet az oka, másnál is előfordul ez?

Figyelt kérdés

Lányok 4-en voltunk tegnap kirándulni vidéken. 7-kor indultunk, és 11 körül már a többi lánynak pisilni kellett. Majd délután és esti hazainduláskor is elmentek wc-re. Én egyszer sem mentem el és kérdezték is, hogy nekem nem is kell? Mondtam, hogy nem kell, kibírom hazáig, máskor sem nagyon szoktam napközben elmenni. Erre az egyik lány irigyelt, hogy nekem milyen jó, másik meg mondta, hogy nem egészséges, hogy nem kell egész nap pisilnem, orvossal kéne beszélnem. Még annyit, hogy kb ugyanolyan sokat ittunk mind a 4-en, sőt, még dinnyét is ettünk, és csak este 10-kor pisiltem otthon és még akkor is csak kicsit kellett, de sok vizelet távozott.

Szerintetek is érdemes ezzel orvoshoz menni?

Én egészségesnek érzem magam, így szoktam már meg, hogy napközben nem pisilek, mert nem is érzem szükségét.

Másnál is van ilyen?



2015. júl. 4. 04:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg semmi baj. De nézesd meg urológus szakorvossal, az ártani biztos nem árt.
2015. júl. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kell pisilned, vagy csak 1-szer 1 nap, el kéne menned orvoshoz. Vagy kezdésnek megkérdezhetsz neten egy urológust, ő jobban tudja mennyire gyakori és betegség okozza e.
2015. júl. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ott semmi probléma. Azoknál van akiknek állandóan , óránként kell. Neked rugalmas a hólyagod. Mert ha egyszer tudsz és akkor rendesen pisilni, semmi baj. Az urulógust meg felejtsd el. Hülyeséget mondanak a többiek. Hadd irigykedjenek.
2015. júl. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég furcsa és én is irigyellek :)

Nekem a 4 óra is sok :)


Az viszont elég durva, hogy 15-16 órán keresztül nem kell pisilned. Egy orvosnak én is megemlíteném.

2015. júl. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp kérdezz rá orvosnál! Egész nap a bacikkal teli pisi, gondoljunk csak bele mennyire más egy reggeli pisi és aztàn tisztul...
2015. júl. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az urulógust valóban felejtsd el, ahogy 3. válaszoló írja.

Urológust keress fel. Már csak a biztonság kedvéért is megéri. Inkább menj el minthogy ez valami gondot okozzon.

2015. júl. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Figyi, ha egész nap jársz, mászkálsz és talpon vagy, és a nap végére nem dagad be a bokád, akkor BIZTOSAN nincsen semmi baj azzal, hogy csak egyszer pisilsz naponta, de akkor sokat.

Ha nem dagad a lábad, akkor nincsen probléma a veséddel és elég pisit termel, de az is lehet, hogy az átlagnál többet izzadsz.

Úgy kell megnézni a lábdagadást, hogy este a sípcsontod és a bokacsontod felett megnyomogatod a lábadon a bőrt. Ha csak a kemény csontot érzed alatta, akkor OK. Ha dagadt, az ujjbenyomatot tartja, és ilyen túlfőtt tészta tapintatú a bőr alatt, akkor menj el a háziorvoshoz, mert az baj lehet.


Egyébként ALAPBÓL nem egészséges egész nap tartogatni a pisit a hólyagodban, mert ha sokáig ott áll, a bacik könnye megtelepedhetnek benne, és kész is a fertőzés. Ha gyakran pisilsz, az azért jó, mert nem pang a vizelet a hólyagodban és így kisebb az esélye, hogy felfázol, ami lányoknál egyébként is gyakori.

Szóval én a helyedben megpróbálnék plusz pisiléseket is beiktatni a napirendembe, akkor is, ha nem kell nagyon.

2015. júl. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"iszom mindig eleget"


Ez naponta hány liter folyadékot jelent nálad?

2015. júl. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szólóknak igaza van ( kivéve hármas ).

Szakembernek írd le ezt amit itt és válaszolni fog.

Ha Ő javasolja kivizsgálást akkor menj el, de legalább megnyugszol :-)

2015. júl. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szóval az a helyzet, hogy napi 2 litert mindig megiszok, még télen is. Ebben a melegben meg kb 5-6 litert is lemegy. Nem szokott dagadni a bokám szerencsére, a folyadék átmegy rajtam, amit az is mutat, hogy a nap végén rengeteget pisilek, bár nehéz mihez mérni, de ilyenkor közel 1 percig folyamatosan pisilek, ami gondolom elég soknak számít. Van egy adatom is erre, mert 2 éve műtöttek, és a kórházban is mondták, hogy ideje lenne pisilni, bár nekem még nem kellett, aztán 1400ml-t pisiltem, vagyis több, mint 1 litert, majdnem 2 kacsa tele lett vele. Szerintem én máskor is kb ennyit szoktam pisilni. Arra tudok gondolni, túlságosan nagy a hólyagom, és ha így van, kérdés mennyire nagy baj ez?

Persze közbe tudnék iktatni napi több pisilést is, viszont tudjátok hogy, van... az ember mindig siet, idegen, koszos wc-k mindenhol, és nekem meg amúgy sem kell.... Szóval nehéz betartani és meg is feledkezem róla.

Hólyaggyulladásom szerencsére még nem volt így sem.

Azért dokihoz lehet még elmegyek, nem tudom mit szólna ahhoz, hogy 1400ml-t pisilek egyszerre...? :)

2015. júl. 4. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!