Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hova menjek nőgyógyászhoz?

Hova menjek nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Rendszertelen a mensesem, és még sosem voltam nőgyógyásznál. Cssak bemegyek a klinikára? Vagy hogy működik? Kell beutaló, vagy fizetni? Köszi előre is.
2015. aug. 17. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Beutaló nem kell, de előre be kell jelentkezni. Döntsd el, hogy magán vagy sztk-s dokihoz akarsz menni és hogy nőhöz vagy férfihoz. Én ferfinál voltam az első alkalommal és teljesen pozitív emlékként marad meg, de mindjárt jönnek olyanok, akik a nőkre esküsznek.

Ha magánba mész, akkor kell fizetni.

Hány éves vagy? Mióta menstruálsz? Mert lehet, hogy normalis az, hogy még rendszertelen.

2015. aug. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Az előttem írónak igaza van. Lehet, hogy az első pár menstruáló évben rendszertelen a menstruációd. Ez teljesen normális is lehet, de nyilván okozhatja kóros állapot is, így mindenképpen érdemes orvoshoz fordulnod, ha úgy érzed ez így nincs jól. Maximum azt mondja, hogy mégis oké, és nincs baj.


Az előző beíró azt írta, hogy neki férfi orvosa van, de mindjárt jönnek azok, akiknek nő van. Ebben is igaza volt. Nekem nőnemű nőgyógyászom van, és ahogy az előzőnek, így nekem is totál pozitív élményem van vele. Én nem mondom, hogy nőhöz menj, mert tudok tündéri férfit és pokróc nőt is. Teljesen egyénfüggő kinek mi válik be. Kérdezd körbe a barátnőidet, esetleg Édesanyádat, hogy Ők kihez járnak, és milyen véleményük van.


Azt azonban tanácsolom, hogy ha még nem voltál nőgyógyásznál, és nem nagy gond, inkább magánorvoshoz menj. Ha később nem is, az első alkalommal. Igaz, hogy a magánban fizetni kell, de mégis sokkal nyugodtabb a légkör egy magánrendelőben, mint egy ambulancián. A magánban rá(d) ér az orvos, és az az X idő csak a Tiéd. Sem Őt, sem téged nem nyom, hogy még hányan várnak kint.


Remélem tudtam segíteni, és ha valamiben még tudok, írj bátran.

2015. aug. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!