Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen pozitiv és negativ...

Milyen pozitiv és negativ tapasztalatotok van a Jasmine fogamzásgátlóval kapcsolatosan? Uk-ban élek és olyan fogamzásgátlót keresek ami nem hizlal. NEM fogamzásgátlás céljából kell szednem! Tehát nem a védelem az elsődleges szempont. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2015. aug. 25. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne szedd. Nagyon sok mellékhatása van. Libidócsökkenés. Gombásodás. Kikapcsolja a szervezeted normális működését, így amikor abbahagyod, akkor felborulhat, pl. cisztásodás, menstruációs zavarok, teherbeesési gondok.

Ha nem is fogamzásgátlásra kéne, akkor nehogy el kezd szedni. A konkrét probléma keress megoldást. Ne ezzel akard kezelni.

2015. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A helyi orvos felirt nekem egy fogamzásgátlót ami a legelső volt a piacon...őskövület.Azt nem fogom beszedni.Azért kell szednem, mert 4 éve nincs menstruációm és ezzel akarják beinditani.PCO-s ,hormonszint felborulás már megtörtént.Most a cél a havi szintű menstruáció.Keresek egy olyan fogamzásgátlót amiben kevés a hormon mert már igy is káosz van a szervezetemben.A magyar dokim ezt ajánlotta.Sajnos nem tudom itt kint pontosan milyeneket lehet feliratni.Holnap megyek vissza a helyi dokihoz és kérni akarok egy másik fogamzásgátlót pl a Yadine-t.Ha bármi jót tudtok amit UK-ban lehet kapni és nem hizlal,nem vizesit,és nem tartalmaz sok hormont akkor légyszi irjátok meg nekem.Köszönöm.Fontos,és sürgős.U.i.: babát szeretnénk...
2015. aug. 25. 12:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia. nekem is hasonló problémáim vannak, bár (elvileg)nincs pco-m. Viszont a menstruációm sose volt rendben, ir-s vagyok. Mostanában egyre többet hallok az aviva tornáról, ami egy természetes módszer a hormonok helyreállítására. Őszintén szólva még én sem próbáltam, de mindenképpen ez lesz az első, mert a hormontartalmú gyógyszereknek rengeteg mellékhatása lehet. Nem akarlak semmiről se lebeszélni, de a helyedben kipróbálnám, mert nincs veszíteni valód, sokaknak ez segített a teherbeesésben. Én is ma fogok jelentkezni egy tanfolyamra, olvass utána 😊 remélem megtalálod a jó megoldást, sok sikert 😊
2015. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
én már a klinikára járok és nov-ben kell vissza mennem.Úgy néz ki 4 év + stb tünet után ez a gyógyszer most a megoldás.Mindenképp utána nézek az avivának hol található itt kint.Bár szerintem itt a városunkban nincs.Köszönöm és jobbulást neked.
2015. aug. 25. 14:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló mellett nem lesz menstruációd, csak megvonásos vérzésed.

Ugyanúgy nem lesz se peteérésed, se ovulációd, csak a hormonmegvonás miatt havonta lesz egy menzeszhez hasonló vérzésed, ennyi.

Semmit nem fog megoldani, ha abbahagyod, ugyanúgy nem lesz menzeszed. A PCOS korrekt kezelése nem ez.

2015. aug. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A magyar és a Uk endokrinológus is a fog.gátlót ajánlotta hogy legalább legyen havi vérzésem...méhnyálkahártya..stb.Én sem adok sok esélyt annak hogy ezzel bármi is a helyére billen...bár kitudja anno meddőnek mondtak és most van egy 4 éves kisfiam.Most is babát szeretnénk.Első lépés a havivérzés meginditása.Ehhez kell nekem egy kis hormon tartalmú gyógyszer .Jadine?Ami a UK-ban kapható ,olyan kell.
2015. aug. 26. 14:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha babát akarsz, pláne semmi értelme a tablettának. Megvonásos vérzést sima progeszteronszármazékkal is lehet csinálni, nem kell hozzá fogamzásgátló.
2015. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!