Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A gyerekem 11 éves és 88 kiló...

A gyerekem 11 éves és 88 kiló nemtudom, hogy hízott így meg, de nagyon aggódom érte és nem tudom lefogyasztani és az iskolában is csúfolják. Hogy tudnám elérni hogy lefogyjon legalább 50 kilóra?

Figyelt kérdés

2015. szept. 13. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj dietetikushoz.
2015. szept. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem tudod, hogy hízott így meg, akkor első körben menj vele orvoshoz, hátha van valami hormonális vagy egyéb oka a problémájának. Ha nincs, akkor dietetikus...
2015. szept. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

mivel még ennyi idős gondolom te veszel neki kaját és főzöl rá. ha normális kajákat evett,normális adagokban akkor tényleg hormon gond.

ha mekin meg csipszen éltek akkor első körben ezeket szüntesd meg. főzz neki egészségesen,de mégis finoman.

pl zöldségköret alap legyen,ezzel váltsd fel a sima köret felét legalább. panírozott,bő zsírban sütött kajákat felejtsd el.ugyanúgy a fehércukort és fehérkenyeret célszerű lenne alternatívákra lecserélni

+ közösen menjetek el kondiba . de persze nem árt kikérni profi véleményét,hogy mivel kezdjen. futás nem jó ötlet nagy súly feleslegnél pl

2015. szept. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Le tudnád írni a napi étrendjét?
2015. szept. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Első körben fogalmazd meg normálisan a problémát, mert a kérdésedből a világon semmi fontos infó nem derült ki. Második körben menj vele orvoshoz, szakértőkhöz, akik meg tudják válaszolni a kérdést.

Gyereket nem fogyókúráztatunk ész nélkül, mert egy fejlődő szervezet, másra van szüksége, mint egy felnőttnek. Vizsgálatok nélkül nem lehet semmi biztosat javasolni.

De ha támpontokat akarsz, legalább írd le, hogy milyen nemű a gyerek, milyen magas. Milyen alkatú volt élete során, mikor hízott meg ennyire. Mennyire fejlett a kortársaihoz képest. Milyen életmódot folytat a család? Milyen ismert egészségügyi problémái vannak a gyereknek? Milyen ismert betegségek vannak a családban? Ezek még csak körvonalazzák a helyzetet, de legalább valamit lehetne rá mondani.

2015. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
48%

Én 10 évesen 50 kg voltam. Nem izgatott. A szüleim cukinak tartották. Aztán valahogy felnyìlt a szemem, nagyon megijedtem, nehogy ér-problémáim legyenek. Elkezdtem fogyasztani magamat, úgyhogy nem ettem feleslegesen és az édességeket is eltöröltem. A fogyás már túl nagy volt, kezdődő anorexiám lett. De mostanra már teljesen jól nézek ki, bomba alakom van, 46,5 kg vagyok és 161 cm. Menjetek el dietetikushoz, vigyétek sportolni.

13/L

2015. szept. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ismerosom kislanya is eleg kerek,boven tulsulyos felnott szelessegu. Es meg tobb kisgyerek is,akit latok. Az egyik mar ovisan is eleg szeles hatu volt. Nala allergiakat allapitottak meg, amikor dietazott aszerint, fogyni kezdett.


Az ismeros lanyanal viszont semmit se talaltak,mr-en is voltak. A korhazban talalkozott tobb ilyen anyukaval. A kozos volt a szulokben,hogy szedtek valami terhesvitamint.

2015. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
lány,165 centis és glucogen storage disease-e van 1a típus,bocs ami egy olyan betegség hogy a gyerek nagyobb mállyal születik és árt neki a sok cukor fogyasztás és az alkolhol
2015. szept. 19. 17:00
 9/10 A kérdező kommentje:
én se vagyok kövér se a férjem és mostmár átálltunk az eléggé egészséges életmódra
2015. szept. 19. 17:02
 10/10 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de emellett a "mállyal" mellett nem tudok elmenni........... májjal. pontos jé.

remélem, már jobban van a gyerkőc!

2015. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!