Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? (Menstruácios...

Ez normális? (Menstruácios kérdés)

Figyelt kérdés
Tehát, 11 évesen kezdtem menstruálni és most leszek nem sokára 15. És sajnos még nem igazán lett rendszeres a menstruációm. Ez még rendjén van ilyen korban, vagy nem árt ha meglátogatom az orvost?
2015. okt. 15. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
attól függ, mit jelent a nem rendszeres. ha nem pont 28 napra jön meg hanem 25-35 közt ingázik nem gond. ha viszont megjön és utána legközelebb fél év múlva, vagy épp a lefolyása nem normális(pl erős elhúzódó vérzés vagy épp az ellenkezője, hogy csak minimális vér jön) akkor viszont keress fel orvost. én nőgyógyász helyett inkább endokrinológust javaslok. ha pedig fogamzásgátlóval akarják beállítani a ciklusod, ne hagyd. ennek nem ez a megoldása, csak elfedi a valódi problémát és évekkel később még nagyobb baj lesz.
2015. okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 13-15 éves korom között nem colt mensid két évig. Voltam orvosnál, de nem akartam műanyagot szedni, vártam. 11-es koromban jött meg, azóta pontos. A kérdés, mit értesz nem pontos alatt. Mert lehet, hogy csak hosszabb a ciklusod, nem 28 napos. Ez nem gond.

19L

2015. okt. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első részről a hossza nem állt be. Van úgy hogy 2-3 napig tart, van hogy 4-5 napig és volt mikor egy egész hétig tartott.

A másik meg az ideje. Nincs meg az, hogy pontosan mikor jön meg. Így nagyon félek, hogy majd egyszer egy váratlan pillanatban fog megjelenni. Régebben volt mikor 2 hónapig nem volt semmi.


De ha neked olyan keson állt be, akkor remélem nekem sincs miért agyalnom ezen.

Köszönöm a válaszaitokat!

2015. okt. 16. 11:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Napra pontosan csak akik fogamzásgátlót szednek jön meg hiszen az előző mensi első napja után 21-35 napra kell megjönnie.Valamint olyan nem igazán van hogy mindig csak 4 napig tartson.


Amit leírtál teljesen normális.

2015. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!