Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet ez? (Kérdésed túl...

Mi lehet ez? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Már hetek óta észrevettem, hogy a puncimon a gáton van valami "kidudorodás, vagy nem is tudom, hogy mondjam és a hüvelyem körül piros, viszkető "foltok" ami fáj, ha hozzáérek. Az okát is tudom miért lehet ez, elég undorító.. 14 éves vagyok és a nemrégen jött meg az első mensim, és reggel jött meg, azaz a pizsamanadrág véres lett, és egyik nap elfelejtettem, hogy az a véres nadrágom, és azt húztam fel. kb. fél órán keresztül lehetett rajtam, mikor észrevettem, hogy nagyon viszket, aztán jutott eszembe, hogy nem kellett volna azt a nadrágot húzni. A kérdés az volna: Mi ez, és hogy lehet orvosolni?? ://

2015. okt. 19. 19:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Valami fertőzés lehet, de biztos hogy nem a nadrágtól van.

Menj orvoshoz.

2015. okt. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor mitől? :oo 14 évesen nem szexelek, ha erre gondolsz:'D
2015. okt. 19. 19:26
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mosd már ki a nadrágjaidat! Ha velem ilyen baleset történik, azonnal kimosom, vagy minimum beáztatom, nem teszem be a szekrénybe, hogy utána azt húzzam fel újra.

Viszont a bajod az nem lehet a nadrágtól, nemcsak nemi úton lehet fertőzést kapni. Hüvelygombád lehet pl. attól is ha szedsz valamilyen antibiotikumot, mert az árt a hüvelyflórának. Bakteriális fertőzés pedig szintén kialakulhat kisebb higiéniai hibáktól is. Keveset fürdesz, nem megfelelően használod a wc-t, stb.

2015. okt. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
1. Köszi a választ!:) 2. Annyira gyűlölöm,hogy itt, ha valaki semmit nem tud, csak azt, amit leírtam, akkor is sokszor olyanokat ír, ami egyáltalán nem biztos, hogy igaz, szóval kérlek, a nem a kérdéshez kapcsolódó dolgokat tartsd meg magadnak...
2015. okt. 19. 19:36
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi nem csak a szex miatt lehet elkapni fertőzést. Sok oka lehet, pl. legyengült immunrendszer, gyógyszerek mellékhatása, vagy csak nem mostál kezet mielőtt oda nyúltál...

De ez lehet allergia is akár. Tusfürdő, öblítő, mosószer, de akár a betét miatt is.

Kérj időpontot dokihoz, fel fog írni krémet, de lehet hogy tablettát is. Pár nap alatt rendbe fog jönni.

2015. okt. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy arcod van a 14 évedhez képest! Minden amit írtam a bugyuta kérdésedhez kapcsolódott, legfeljebb neked nehéz felfogni. Ha ilyen igénytelen vagy, akármilyen fertőzést összeszedhettél a wc-deszkáról is, aki a saját összemenstruált gatyáját nem mossa ki, az gondolom mást sem takarít ki rendesen.

Az, hogy kinek a véleményét hiszed el és kiét nem az a te dolgod, ez itt a gyk, próbálunk segíteni (annak, akinek lehet és nem kötekszik azonnal), de ha szakvéleményt akarsz akkor menj egyenesen a nődokihoz, aztán kérdezd meg, hogy a koszos gatyádtól viszket-e a nemi szerved, vagy valami mástól.

2015. okt. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hahah nagy arc, vagy csak egyszerűen megvédem magam, ha leigényteleneznek, mikor NEM tudja, hogy pontosan mi történt? Csak hogy tudja, tényleg nem egyből kimostam, hanem beraktam azok közé a ruháim közé, amit kézzel kell majd kimosnom, mivel azonnal nem volt rá időm (reggel volt és iskolába kellett készülődni). Aztán mikor hazaértem, a nadrágot kiraktam az ágyamra, hogy majd tanulás után kimosom, csak a tanulás késő estig húzódott, mert következő nap egymásra halmozódott rengeteg fontos dolgozat, és miután megfürödtem és bementem a szobámba, kiment a fejemből, hogy mosnom kéne. Aztán, mivel, én hülye, az ágyamra raktam, és már a sok tanulás miatt kimerült voltam, figyelmetlen voltam és azt a nadrágot húztam fel. Fél óra múlva meg kicseréltem, mert eszembe jutott, hogy nem pizsamának, hanem mosnivalónak szántam azt a nadrágot. És amúgyis az az ELSŐ menstruációm volt, és még alig tudok valamit erről, máris valaki ismeretlen ember leoszt, hogy ELSŐ alkalommal nem voltam teljesen képben. Tessék. Erre számított, mi? Megtapsoljuk magát, amiért szépen leoltott egy 14 évest (magánál/nálad gyengébbet), úgy, hogy igazából, ahogy elsőre mondtam, SEMMIT nem tud az egészről, csak azt a keveset, amit először leírtam.
2015. okt. 19. 21:03
 8/17 anonim ***** válasza:
Nézd, én nem bantottalak téged az első hsz-emmel, leirtam a véleményemet. Ez egy ilyen oldal, szerintem nem volt sértő, amit írtam, az, hogy te izomból felszivod magad rajta, az már egy másik kérdés. Egy összemensizett nadragtol nem lesz egyébként semmi bajod, ez biztos. Leirtam neked az egyéb okokat, hogy mitől lehet, erre te azt valaszolod, hogy minek szólok hozzá, meg, hogy úgysincs olyan ralatasom a témára, akkor minek válaszolok. Na ez viszont sértő. Ne gondold azt, hogy gyengébb vagy nálam, mert ez egyáltalán nem biztos hogy így van. És ha tanácsot kérsz, akkor ne oktass ki olyan nőket, akik már sok éve menstrualnak és tudják, hogy miből lehet baj és miből nem.
2015. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

látta, hogy azt írtam, hogy: 1. Köszi a választ. és 2. blablabla

azaz hogy köszi a segítséget, és ne írj olyat, ami nem egyértelmű külső emberek számára (nem vagyok igénytelen)

Gyengébb vagyok abból a szempontból, hogy gondolom idősebb nálam és egyenes arányosság: tapasztaltabb.

2015. okt. 19. 21:36
 10/17 anonim ***** válasza:
A nadrágtól biztos, hogy nem lehet. El kell menned bőrgyógyászatra, mert nekem ez bőrproblémának tűnik. Hallottam már olyan személyről, akinek a saját vére gyulladást okozott. Lehet valami egyéni érzékenységed van, esetleg valami mosakodószer is lehet a ludas.
2015. okt. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!