Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló a hibás?

A fogamzásgátló a hibás?

Figyelt kérdés

Eddig a claranette- ratiopharm nevű fogamzásgátlót szedtem, csak sajnos mikir legutóbb leadtam a receptet közölték velem, hogy nincs már, adtak helyettesítőt. Kértem új gyógyszert, az orvosom felirta a Lindinette-t. Azt szedem egy hónapja, most épp meg kell majd jönnie, csakhogy ebbe a hónapba már 3szor volt nemi betegségem, most vagyok benne a harmadikba... Lehet a váltás az oka?? Vagy ezt a fogamzásgátlót nem bírja a szervezetem? Pedig ez is hormonális, akárcsak a másik volt.

Nagyon rosszul érzem már magam emiatt, párom szerencsére megértő, de engem helyette is zavar a dolog... Segítsetek!



2015. okt. 28. 06:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Általánosságban a fogamzásgátló tabletták megváltoztatják a hüvely ph-ját, ezáltal kedveznek a különböző fertőzések kialakulásának. Tehát nem konkrétan a fogamzásgátló okozza, csak egyszerűen hajlamosít rá.

Meddig szedted a Claranettet? Amellett sosem volt ilyen gond?

Lehet, hogy csak véletlen egybeesés, hogy pont most jött ki, nem gondolnám, hogy az egyik okozza, a másik meg nem. Lehet, hogy csak most épp gyengébb az immunrendszered valami miatt, azért jött ki.

Esetleg ha az előző tabi bevált, akkor kérhetnél az orvosodtól olyat, ami ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza. Tudtommal ilyen készítmény jelenleg csak a Belara nevezetű van. Ha amellett is jelentkezik, akkor szimplán a hormonális fogamzásgátlás az, ami előhozza a dolgot, ilyen esetben más védekezési módszer javasolt.

2015. okt. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A Claranettet közel 3 évig szedtem, akkor is volt betegség, de nagyon ritkán. Én is gondoltam az immunrendszerem legyengülésére, mert az ajakherpeszen is aktiválódott ezekkel párhuzamosan, sajnos hajlamos vagyok rá. Igen, a Balerat adták helyettesítő gyanánt, de 1 hónapra volt 2600 körül, elég húzós lenne. Én is reménykedem benne, hogy csak véletlen egybeesés és hamarosan helyreáll a szervezetem.

Köszi!!

2015. okt. 29. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!