Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valakinek már valamilyen...

Van valakinek már valamilyen tapasztalata arról, hogy valóban beválik e erős menstruációs fájdalmakra, ha a menstruációt megelőző 4 napon keresztül 50 mg cinket (Zn) viszünk be a szerevezetünkbe?

Figyelt kérdés

Második hónapja már, hogy napi szinten 15 mg cinket szedek tabletta formájában és a menstruációt megelőző 4 napban emelt adagban, 50 mg cinket szedek.


A múlt hónapban azonban az erős menstruációs görcseim nem enyhültek, így nem tisztázódott bennem még a kérdés, hogy érdemes e még várni és szedni tovább a cinket.



2015. nov. 2. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Cinkkel nem próbáltam, de magnéziummal igen. Nem kifejezetten menzesz előtt, hanem naponta ittam egy hónapig, utána 2 naponta.

Ezelőtt olyan görcseim voltak, hogy 2 óránként gyógyszert vettem be, és így is nagyon fájt, de mostanság már nem szedek rá gyógyszert:)


Magnéziumkészítményből a magnosolv-ot ajánlom, ez szívódik fel a legjobban!

2015. nov. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a fogamzásgátlótol úgy elmúlik, hogy arra se emlékszek mi az. nekem legalábbis bevállt. sok hátránya van, de előnye is
2015. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy a magnézium és a fogamzásgátló is segíthet.


Magnéziumot szedtem, de akkor sem stabilozállódott az állapotom, a tüneteim ugyan olyan erősek maradtak.


A fogamzásgátlót kerülöm, mivel májbeteg vagyok. Egyik orvos sem írhat fel fogamzásgátlót sajnos, pedig tudom, hogy ott lenne esély a segítségre!

2015. nov. 3. 13:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Nuvaring hüvelygyűrű nem terheli a májat.
2015. nov. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!