Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Merckformin 500. Ezt a gyógysz...

Nanefisz kérdése:

Merckformin 500. Ezt a gyógyszert kaptam, de az alternatív megoldások híve vagyok. Elkerülhető a gyógyszerszedés PCOS, inzulin rezisztencia esetén?

Figyelt kérdés

Babát nem akarok. Egyetlen célom, hogy ne legyek a későbbiekben cukros. Elkerülhető a gyógyszerszedés???

Talán a megfelelő táplálkozás elegendő... De milyen is legyen az?

Találkoztatok már hasonló esettel?



2015. nov. 3. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is inzulin rezisztenciám van, az endokrinológus dietetikushoz küldött, aki előírta, hogy naponta ötször egyet keveset. Táplálkozási naplót is vezetek,és amit leellenőriz, és elmondja, hogy táplálkozzak. Tornáznom is kell. Azt mondta a dietetikusom, hogyha így nem sikerül, akkor jön a napi 160 g szénhidrátos diéta, és ha úgy sincs eredmény, akkor jön a gyógyszer. Én azt ajánlom, keress fel egy dietetikust, ő majd miket ehetsz, mikor és mennyit.


Találtam neked blogokat az étrenddel kapcsolatban.


[link]


[link]

2015. nov. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
* ő majd megmondja, miket ehetsz
2015. nov. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mennyire magas az inzulinod, ill. hogy a terhelt vagy az éhgyomri cukrod emelkedett-e már vagy sem.

Ha nem súlyos a helyzet, akkor megfelelő diétával és sporttal esetleg kordában tartható a dolog gyógyszer nélkül is. Illetve még érdemes kipróbálni az Inofolic nevezetű táplálékkiegészítőt, annak is inzulinérzékenyítő hatása van. A hátránya viszont, hogy meglehetősen borsos az ára...

2015. nov. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaz, nálunk babaprojekt volt, de CSAK természetes módon kezeltünk engem! :) sok mozgás, ételre odafigyelés, otthon csak nyírfacukrot tartunk, nagy dózisban D3 (napi tízezer NE), K2 vitamin (napi 120 mikrogramm), hozzá Magnézium (nem MagneB6, hanem Magnézium-citrát vagy -malát), kecskeruta tea, krómtabletta, barátcserje kapszula (ez ciklusrendező)
2015. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 😊 a tippeket, ötleteket, tapasztalatokat!Mindhárman nagyot lendítettetek az életkedvemen! Keresek egy dietetikust, hogy a pontos értékeim alapján személyemre szabottat ajánljon.

;)

2015. nov. 5. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!