Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigyprobléma-teherbeesé...

Pajzsmirigyprobléma-teherbeesés 34 éves vagyok és már 1 éve próbálkozunk a babával, a nőgyógyászom hormonvizsgálat során kiderítette, hogy a TSH-m magas: 4,707. Tehát alulműködik. Ezzel lehet teherbe esni, vagy gyógyszer kell, ill. milyen?

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigyprobléma nem játék!!!! Rendkívül nagy a veszélye annak, hogy fejlődési rendellenességgel születik a baba, amennyiben nem szedsz gyógyszert!!! Már családtervezéskor föl kell keresni egy ENDOKRINOLÓGUS szakorvost, ő vizsgáljon meg, és ő mondja meg, pontosan milyen gyógyszereket kell szedned.

Egy pajzsmirigy problémával küzködő kismama pl. nem mindegy, milyen vitaminokat szed a terhesség során!


Egyszóval: IRÁNY ENDOKRINOLÓGIA, ALAPOS KIVIZSGÁLÁS, GYÓGYSZERES TERÁPIA, MAJD CSAK EZUTÁN BABA! :-)

2010. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ja és örülj neki, hogy nem több hónapos terhesen derült ki a pajzsmirigyproblémád, mert így még időben tehetsz azért, hogy egészséges, vitamingolyó babád szülessen!


Szóval: GYORSAN JELENTKEZZ BE EGY ENDOKRINOLÓGUSHOZ!

Veszítenivalód nincs, ha elmész.

2010. márc. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Bocs, amúgy én nem vagyok orvos, tehát nem tudom, hogy az általad leírt THS érték kóros-e vagy sem, viszont ismerek valakit, aki pajzsmirigyproblémával babás, és minimum olyan komolyan kell venni, mint pl. a cukorbetegséget.

Majd az endokrinológus megmondja Neked, hogy aggasztó-e az értéked, vagy nincs nagy baj.

2010. márc. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Javítok: TSH
2010. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

TSH, vagyis tireoid stimuláló hormon. Magas. Akkor nem túlműködésről van szó?

Szerintem is irány az endokrinológia, de a vitaminokat ne szídja senki, mert azoknak az égadta világon semmi, de semmi közük és befolyásuk nincs ilyesmire.

2010. márc. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én a komplex terhesvitaminkészítményekre gondoltam! Azoknak hogyne lenne közük a pajzsmirigyhez? Nézd csak meg az összetételüket? Van bennük jód?

Na látod! :-)

2010. márc. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, ha magas a TSH érték, akkor pont fordítva kell értelmezni, tehát alulműködés van.A teherbeeséshez kb. 05-1 között kell lenni az értékének. Melyik terhesvitamin jó ilyenkor?
2010. márc. 22. 09:22
 8/13 anonim ***** válasza:

Hali! Ezért kéne elmenned egy endokrinológushoz, mert ő megmondja majd a tutit! Az a baj, hogy nem elég teherbeesni, ki is kell tudni hordani a babát, és fontos, hogy ő is, te is egészségesek maradjatok.


Én ugyan más miatt, de vetéltem már el, és ne tudd meg, hányszor megbántam azóta, hogy a legelső szikrányi kis aggasztó tünetnél nem mentem azonnal orvoshoz. Végül orvosi segítséggel hordtam ki a következő babámat, de az elveszített kicsi azóta is nyomja a lelkem. Életem végéig. Ne kívánd ezt magadnak!


Szerintem nem veszítesz semmit egy endokrinológussal, mert ő a pajzsmirigyproblémák szakértője. Legfeljebb megnyugtat, és esetleg azt fogja mondani, hogy nem kell gyógyszeres segítség, legközelebb kerüld el nagy ívben az endokrinológiát. :-) Viszont ha nagyobb a baj, még idejében elejét tudjátok venni annak, hogy tovagyűrűzzön.


A pajzsmirigyprobléma nem olyan egyszerű dolog, hogy interneten keresztül megoldható legyen. Sajnos.

Azért ha beadod a derekad, és felkeresel egy szakembert, jó lenne, ha visszaszólnál, mégis mit mondott.


A legjobbakat Nektek! :-)

2010. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nézd csak! ezt láttad már? nem olvastam végig, de szerintem témába vág. Próbálj meg ezen az oldalon is érdeklődni, válaszoljon Neked egy szakember:


[link]

2010. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, mindenképp el fogok menni szakemberhez,majd beszámolok a részletekről.

Minden jót!

2010. márc. 22. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!