Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi hálapénzt illik adni...

Mennyi hálapénzt illik adni egy nőgyógyászati műtét után?

Figyelt kérdés
2015. nov. 10. 12:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
én a hálapénzzel úgy vagyok, ,hogy annyit amit minden gond nélkül megengedhetsz magadnak, nem kell 50 000 adni, ha utána nem lesz mit ennetek emiatt... 10-20 000 bőven elég...
2015. nov. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
5 éve adtam 30-at, kisműtét volt. Saját megítélésem szerint ez nem volt kevés a műtét fajtájához képest.
2015. nov. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 10. 12:45
 4/30 anonim ***** válasza:
Előzetesen rákérdeztem mondta a dokim hogy még soha nem kért pénzt műtétért. A többi beteget kérdeztem más volt az orvosuk 30.000-et adtak. Ehhez igazodtam teljesen önszántamból adtam neki 35.000 Ft-ot és 6000 Ft értékben ajándékcsomagot (ital, kávé, csoki). Ez idén volt és vidéki nagyvárosban.
2015. nov. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyobb műtét volt.
2015. nov. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Én egy sajnálatos eset miatt kerültem tavaly ősszel műtőbe.


A terhességem 10. hetében a kisbabánk úgy döntött, nem vagyok méltó arra, hogy az édesanyja legyek, és hatalmas fájdalmakkal tudatta ezt velem.


Mivel nem távozott, műszeresen fejezték be a terhességemet.

Orvosom akkor 60.000 Ft-ot kapott.


Azóta ismét várandós vagyok. :-)

2015. nov. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
..és a NAV úgy csinál mintha erről fogalma sem lenne...
2015. nov. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Utoljára írom le: EBH2015.B.27. Hálapénz az a juttatás, amelyet az eü Szolg igénybevételét követően a beteg vagy hozzátartozója hálája, köszönete jeléül a szolgáltatásban közreműködő eü dolgozónak önként nyújt. A hálapénz - amennyiben az nem a kötelességszegés honorálása - nem jogtalan előny, így annak elfogadása vesztegetést nem valósít meg. Az szja törvény nevesíti jövedelemként, tehát legálisan létezik.
2015. nov. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Ha nem ütközik jogszabályba ha Utólag, önként, és amennyit akarok adok, akkor miért ne adhatnék, és ha nem ütközik jogszabályba ha ebben a formában elfogadja, akkor miért ne fogadhatná el.
2015. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

A hálapénz korrupció. Ritka ui. az az eset, hogy az elégedett beteg a kezelés után örökre mondjuk Ausztráliába települ, és soha többet nem lesz betege annak az orvosnak. Ez az utólagossághoz tartozó megjegyzésem.

Egyébként az orvosi hivatást olyan közbizalomnak kell öveznie, amit a hálapénz elterjedt szokása aláás. Neeem, nem, az orvos nem "a piacról él"! Ha nem fogadja el, akkor azt méltányolnia kell a betegnek, nem pedig kétségbe esve mindenféle trükkös módon megpróbálni rákényszeríteni a pénzt. Sejthető, hogy azért beszélek így, mert orvos vagyok, aki nem fogad el hálapénzt. Mint ilyen nap mint nap látom a káros következményeit.

Szóval, ha már egészségügyi ellátórendszerünk az ingyenességgel így el lett baxva, akkor a magas morális nívó alapkövetelmény, és ez nem egyeztethető össze a hálapénzzel.

2015. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!